AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

7. novembra 2017

Prevencia pred zubným kazom? Začnite kvalitnými nástrojmi

OBSAH ČLÁNKU

Správnym prístupom k nášmu zdraviu dokážeme zamedziť tvorbe množstvu ochorení. Aj v boji proti zubným kazom zohráva prevencia tú najdôležitejšiu úlohu. V tomto prípade môžete pod prevenciou rozumieť pravidelnú a hlavne dôkladnú ústnu hygienu. Tá spočíva vo výbere správnych dentálnych pomôcok, ale aj v správnej technike čistenia.

V nasledujúcej časti si predstavíme top produkty, s ktorými boj so zubným kazom vyhráte.
Pri výbere dentálnych pomôcok musíme zohľadniť viacero faktorov. Tými najdôležitejšími sú kvalita, životnosť, ale aj cena. V tomto prípade sa vám však investícia do kvalitných dentálnych pomôcok oplatí. Medzi top produkty ústnej hygieny určite patria produkty značky Curaprox.

Pýtate sa, prečo je práve Curaprox našim favoritom?

Aj vývoj dentálnych pomôcok sa podriaďuje neustálemu technickému rozvoju. Ten prináša nové a nové trendy, ktoré sa uplatňujú pri výrobe.
Zohľadňuje sa hlavne kvalita materiálov, z ktorých sa dentálne pomôcky vyrábajú. Curaprox vám zaručene poskytne vysoký štandard pri starostlivosti o vašu ústnu hygienu.
Nezabudnite na to, že nekvalitné zubné pomôcky vám môžu skôr uškodiť, ako pomôcť.

Na čo pri výbere myslieť?

Pamätajte na to, že zubné pomôcky by mali byť atraumatické, to znamená, že by mali byť vyrobené tak, aby nám v žiadnom prípade nespôsobili poranenie.
Efektivita je ďalšou z vlastností, ktorou by mali pomôcky disponovať. Zbytočné tvarovania a dizajnové experimenty pri vzhľade zubnej kefky, vám  pri čistení nepomôžu.
Dobrá zubná kefka má rovnú rúčku a malú hlavičku s hustými štetinkami. Jej použitie by malo byť akceptovateľné, teda čo najjednoduchšie.  

Náš tip

Medzi naše obľúbené produkty patrí zubná kefka Curaprox. Kefka disponuje rovno zastrihnutými jemnými a špeciálne patentovanými vláknami Curen. Malá hlavička kefky sa dostane aj do ťažko dostupných miest, uľahčí vám tak celý proces ústnej hygieny. Môžeme povedať, že svojimi vlastnosťami sa stáva kráľovnou medzi kefkami.
Môžete si vybrať z rôznych stupňov mäkkosti s označeniami 5460 Ultrasoft, 3960 Supersoft, 1560 Soft.

Curaprox 5460 Ultrasoft

Curaprox CS Ultrasoft je ultramäkká zubná kefka s 5460 veľmi jemnými a husto zoradenými vláknami Curen.
Zabezpečí vám tak čistenie zubov bez bolesti. Unikátny dizajn umožňuje dôkladné vyčistenie celej ústnej dutiny.

Curaprox CS 3960 Supersoft

Táto kefka je veľmi jemná a zároveň mimoriadne účinná, je vhodná najmä pre citlivé ďasná.
Husto osadená hlavica s 3960 jemnými vláknami Curen bez problémov vyčistí aj ťažko dostupné miesta.

Curaprox CS 1560 Soft

Posledným druhom, ktorý si predstavíme je zubná kefka vhodná hlavne pre tých, ktorým nevyhovuje príliš tvrdá kefka inej značky a chcú prejsť na mäkšiu.
Je teda vhodnou voľbou práve v prípade, že chcete zmeniť svoj návyk, používať tvrdé zubné kefky. Prechod na mäkšiu zubnú kefku bude pre vás oveľa menej citeľný.
Zubná kefka ale vôbec nie je všetko. Pomocou zubnej kefky si nedokážeme odstrániť všetky baktérie, ktoré sa nám v ústach vytvorili. A to najmä v miestach, kam sa klasickou zubnou kefkou nedostaneme. Preto, je nesmietne dôležité na dennej báze používať aj ďalšie zubné pomôcky, ktoré nám pomôžu predchádzať zubným ochoreniam.

Medzizubné kefky

Sú rôznej veľkosti a hrúbky a to práve preto, že medzery medzi zubami sú rôzne. A je dôležité, aby ste si dokázali dôkladne vyčistiť každý priestor medzi zubami.

Dentálna niť

Predsa len, sa do úplne každej medzery možno nedostanete. Vtedy je dobré siahnuť po dentálnej niti. Je to veľmi praktický pomocník, ktorý môžete nosiť stále pri sebe. Odporúčame zvoliť voskovanú dentálnu niť pre lahšie zavádzanie.

Škrabka na jazyk

Na našom jazyku sa denne usadí veľké množstvo pategénnych bektérií, ktoré inak ako čistením neodstránime. Práve neodstránenie tohto povlaku má vo veľa prípadoch za následok zápach z úst.
Ak chcete vedieť, ako používať zubné pomôcky správne, kliknite na naše video, kde vám to naučíme:

Zdieľať: