AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

19. augusta 2019

5 tipov, ako sa starať o zuby v lete

OBSAH ČLÁNKU

Dovolenkový režim, či už ho trávite niekde na pláži alebo s knihou v ruke na vašej záhrade, so sebou prináša aj povinný oddych. Ale aj trochu lenivosti v rámci vašej každodennej dentálnej rutiny. Starostlivosť o ústnu dutinu by ste však v žiadnom prípade nemali nechávať v relaxačnom móde! Prečo je to tak a ako sa o ňu starať aj počas leta?

Pite veľa vody

Naše letné tipy na dokonalú dentálnu hygienu udržia vaše ústa vždy hydratované. Vedeli ste, že voda je mimoriadne účinná pri vymývaní baktérií spôsobujúcich povlak a udržuje váš dych svieži? Avšak, pozor! Mali by ste sa vyhýbať sýteným vodám, pretože obsahujú oxid uhličitý, ktorý nadmerne prispieva k ničeniu vašej zubnej skloviny.

Vyhýbajte sa cukru

Sladké potešenie, akým je zmrzlina a sladké nápoje v podobe kofoly alebo koly sú v letných mesiacoch mimoriadne obľúbené. Pravdou však je, že obsahujú nadmerné množstvo cukru, ktorý nepriaznivo vplýva na našu zubnú sklovinu. Navyše, aj energetické nápoje častokrát prezentované ako „prírodné“ majú vysoký obsah cukru. Aká je teda naša rada? Pite čistú vodu, nesladená čaj alebo zriedené šťavy. Ak už aj neodoláte sladkému nápoju, pite ho cez slamku.

Pravidelná hygiena

Kľúčom k dokonalému žiarivému a bielemu úsmevu je pravidelná dentálna starostlivosť. Pretože dokonalo čistý zub nemôže ochorieť! Dbajte na to, aby ste vašim zubom, medzizubným priestorom, ďasnám a jazyku aspoň jedenkrát za deň dopriali kvalitné čistenie. Samozrejme, nevyhnutnou súčasťou tejto dennej rutiny by malo byť aj používanie zubnej nite.

Nejedzte ľadové kocky

Mnohí ľudia si počas horúcich letných dní vo svojich ústach doprajú malé kocky ľadu. Avšak, je to to najhoršie, čo vašim zubom môžete urobiť. Extrémne studené kocky ľadu a tlak na zuby spôsobujú, že vaše zuby praskajú a tieto trhliny na zubnej sklovine už potom nie je možné patrične zreparovať.

Vysušte si kefku

Vlhká zubná kefka je dokonalým miestom pre rýchle rozmnožovanie baktérií. Po každom použití by ste ju tak mali vysušiť, aby ste si všetky odstránené baktérie opätovne nevložili do úst pri ďalšom čistení zubov. A ešte jedna rada na záver, vždy používajte kefku s mäkkými štetinami!

Zdieľať: