AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 69€ (89€) s kódom DH69 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 69€ (89€) s kódom DH69 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

1. septembra 2017

Test ústnych vôd: Ktorá ústna voda je tá naj?

OBSAH ČLÁNKU

Aj vy radi testujete a skúšate nové veci? Niektoré z noviniek vedia poriadne prekvapiť, preto stojí za to niekedy aj zariskovať. Ak však patríte k tým, ktorí radšej stavia na istotu a overené odporúčania ostatných, pomôžeme vám. Vybrali sme pre vás pár ústných vôd, ktoré sme otestovali. Ktorá ústna voda je tá naj a prečo by ste ju mali používať?

Ústna voda pre svieži dych

Jedno je isté, dnes si už môžeme vyberať. V nasledujúcej časti budeme aj my hľadať, hodnotiť a vyberať tie najlepšie ústne vody na trhu. Ak aj vy stále hľadáte tú pravú a neviete sa rozhodnúť, možno vám rozhodovanie uľahčia nasledujúce informácie. Ako sme už v úvode avizovali, rozhodli sme sa otestovať štyri v súčasnosti najpredávanejšie ústne vody. Konkrétne sme si posvietili na ústnu vodu Listerine Teeth and Gum, Meridol Halitosis, Elmex Caries protection a Sensodyne Cool Mint. Kontrolovali sme ich zloženie, účinné látky, efektivitu, ale aj cenu. Výsledky sme zosumarizovali a dozvedeli sme sa niekoľko zaujímavých faktov, ktoré by ste mali určite vedieť aj vy.

Ústna voda Listerine Teeth and Gum

Ústna voda Listerine je u mnohých obľúbenou a na trhu má svoje stále miesto a množstvo fanúšikov. Táto značka je dôkazom neustáleho vyvíjajúceho sa zloženia ústnych vôd. V súčasnosti nájdeme ústnu vodu Listerine v rôznych prevedeniach, ktoré možno väčšina zákazníkov rozlišuje, na prvý pohľad, pomocou jej farby. My sme pri výbere dostali zelenú, a to nie len pri testovaní. Konkrétny druh ústnej vody, ktorú sme testovali taktiež všetci poznáme aj vďaka jej typickej zelenej farbe. Po otestovaní jej účinnosti sme sa pozreli aj na jej zloženie. Zistili sme, že táto ústna voda obsahuje alkohol. Práve kvôli tomuto faktu od nás dostáva malé mínus. Alkohol vie v našej ústnej dutine narobiť poriadnu šarapatu. Hlavne u pacientov, ktorí majú extra citlivé zuby a ďasná. Zistili sme, že Listerine vo veľkej miere vysušuje, čo vyvoláva nepríjemný pocit v ústach. Práve preto ju odporúčame  používať iba pacientom, ktorí netrpia zvýšenou citlivosťou. Ústna voda im tak nespôsobí nadmerné vysušenie a s tým spojené problémy.

Výhody a nevýhody ústnej vody Listerine Teeth and Gum

Dôležité je spomenúť, že práve tento druh ústnej vody nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Určite nad týmto faktom netreba iba mávnuť rukou, u detí môže alkohol spôsobiť nežiaduce reakcie, ako napríklad pálenie v ústach. Deti si tak taktiež môžu vytvoriť negatívnu spojitosť s použitím takejto ústnej vody do takej miery, že môžu v budúcnosti odmietať akúkoľvek inú ústnu vodu. Medzi jej výhody patrí mentolová chuť, ktorá po vypláchnutí ostáva v našich ústach. Náš dych ostáva sviežim dokonca až 4 hodiny po jej použití. Všetky výhody a nevýhody sme poriadne zvážili a výsledok? Ústna voda Listerine od nás dostáva 6/10 bodov.

Ústna voda Meridol Halitosis

Ak patríte medzi tých, ktorých dlhodobo trápia zápaly v ústnej dutine, odporúčame vám siahnuť práve po ústnej vode Meridol Halitosis. Je tou správnou voľbou práve kvôli svojim silným protizápalovým účinkom. A vy už po pár vypláchnutiach budete cítiť úľavu. Naše testovanie tieto účinky iba potvrdili. Ďasná boli výrazne upokojené a zápal ustúpil. Vhodná je taktiež po absolvovaní dentálnej hygieny, u pacientov, ktorí majú zvýšenú citlivosť ďasien. Môžeme pokojne skonštatovať, že práve tento druh ústnej vody sa s baktériami nemazná. Meridol Halitosis sa tak pre nás stáva veľmi dobrým pomocníkom aj v prípade, že sa snažíme eliminovať nepríjemný zápach z úst. Plusové body od nás získava táto ústna voda aj vďaka jej zloženiu, vysoký obsah fluoridov zabezpečuje možnosť jej každodenného používania bez vysušovania ústnej dutiny. TTáto ústna voda neobsahuje alkohol, a preto je vhodná pre deti od 6 rokov. Aj v tomto prípade sme sa ústnej vode priraďovali body, Meridol Halitoris nás svojimi účinkami presvedčila o tom, že je tou správnou voľbou. V našom teste ústnych vôd získava 8/10 bodov.

Ústna voda Elmex Caries protection

Medzi ústne vody, ktoré sme otestovali patrí aj ústna voda Elmex. Počas testovania sme sa utvrdili v tom, že sme pri výbere určite neurobili chybu. Dozvedeli sme sa, že skutočne patrí medzi tie najlepšie svojho druhu na trhu. Pokojne jej môžeme prisúdiť prívlastok fluoridová. Elmex robí našu ústnu dutinu odolnejšou proti pôsobeniu kyselín, remineralizuje, práve preto je vhodná napríklad aj pre tých, ktorí nosia strojček. Ak vás navyše trápi oslabená zubná sklovina, myslíme, že je rozhodnuté. Určite by ste mali vyskúšať aj Elmex, veríme, že si práve túto ústnu vodu zamilujete. U nás to bola láska na prvý pohľad s celkovým hodnotením 10/10 bodov.

Ústna voda Sensodyne Cool Mint

Pri testovaní sme si poriadne posvietili aj na ústnu vodu Sensodyne. Práve tá sa totiž na internete môže tešiť množstvu pozitívnych recenzií. Po testovaní môžeme skonštatovať, že táto ústna voda dostala aj nás. Má veľmi príjemnú mätovú chuť, na žuvačky tak môžeme zabudnúť. Náš dych osvieži skutočne na dlhú dobu, takže bez obáv môžeme vykročiť do nového dňa aj bez malého balíčka prvej pomoci – žuvačiek. „Like“ od nás dostáva aj za fakt, že neobsahuje alkohol, vďaka tomu je vhodná aj na každodenné použitie. Medzi jej pozitíva môžeme pokojne zaradiť aj fakt, že obsahuje fluorid, ktorý chráni našu zubnú sklovinu a posilňuje zuby. Na bodové hodnotenie sme nezabudli ani pri ústnej vede Sensodyne, ktorá od nás získava 9/10 bodov.

Kompexná ústna hygiena

Správnu voľbu ústnej vody, by mal každý zhodnotiť individuálne, podľa vlastných potrieb. V súčasnosti si môžeme vybrať z rôznych druhov ústnych vôd, preto vyberajme starostlivo. Práve správnym výberom vieme našej ústnej dutine pomôcť. Nezabúdajme ani na to, že žiadna ústna voda, sama o sebe, neodstraňuje zubný povlak. Pred použitím ústnej vody je vždy potrebné vykonať komplexnú ústnu hygienu.

Zdieľať: