AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

3. marca 2023

V čom sa líši dentálna hygiena v Dental Brothers od iných kliník?

dentalna hygiena

OBSAH ČLÁNKU

Dentálna hygiena zahŕňa súbor viacerých opatrení, vďaka čomu budú vaše zuby čisté a zdravé. Cieľom dentálnej hygieny je najmä predchádzať vzniku kazov, zápalov a ochorení v ústnej dutine. Je však potrebné, aby dentálnu hygienu vykonávali odborníci. V čom sa líší dentálna hygiena v Dental Brothers od iných kliník a prečo by ste ju mali podstúpiť práve u našich dentálnych hygienikov?

Dentálna hygiena v Dental Brothers

Podstúpiť dentálnu hygienu by ste mali pravidelne, aspoň 2x ročne. Cieľom dentálnej hygieny je odstrániť zo zubov a ústnej dutiny zubný povlak a najmä zubný kameň, ktorý je možné odstrániť len špeciálnymi inštrumentmi. V Dental Brothers môžete podstúpiť 2 typy dentálnej hygieny, a to dentálnu hygienu Premiumdentálnu hygienu Basic. Aký je v nich rozdiel?

dentalna hygienicka

Dentálna hygiena Premium s airflow

Dentálna hygiena Premium sa vykonáva pieskovaním, teda pomocou airflow. Pieskovanie zubov je zubný postup, ktorý sa používa na odstránenie povrchových škvŕn a zafarbenia z povrchu zubov. Pri pieskovaní sa používa špeciálny prístroj, ktorý na zuby aplikuje jemné kryštáliky z piesku alebo iných abrazívnych materiálov, ktoré odstraňujú nečistoty a zafarbenie. Preto po dentálnej hygiene môžete spozorovať, že sú vaše zuby svetlejšie a čistejšie. Nejde však o proces bielenia zubov. Tento postup je obvykle bezbolestný a trvá len niekoľko minút. Počas dentálnej hygieny Premium správne očistíme vaše zuby od povlaku a zubného kameňa, ale tiež dodávame vašim zubom potrebné živiny. Rozdiel medzi týmito dvomi postupmi je najmä v tom, že sa zuby čistia pomocou airflow.

Dentálna hygiena Basic bez airflow

Počas dentálnej hygieny Basic sa zuby čistia bez pomoci airflow. Zuby sú starostlivo ošetrené a vyčistené pomocou ultrazvukového čistenia a kyretáže. Z celého procesu je vynechané pieskovanie. Pacientovi sú však stále dodané všetky potrebné živiny. Počas dentálnej hygieny je pacient poučený o tom, ako by sa správne mal starať o svoju ústnu dutinu, aby predchádzal kazom, zápalom alebo iným ochoreniam v ústnej dutine. Táto inštruktáž je dôležitá najmä pre budúcu starostlivosť.

Postup dentálnej hygieny v Dental Brothers

Vykonanie dentálnej hygieny si vyžaduje profesionálny prístup, ale aj správny postup. V Dental Brothers vykonávame dentálnu hygienu v 8-mich krokoch. Vďaka týmto krokom budú vaše zuby krásne čisté a zdravé. Ako vyzerá dentálna hygiena v Dental Brothers?

Úvodná konzultácia

Ako prvé vykonávame úvodnú konzultáciu, kde vám naše hygieničky vysvetlia celý proces dentálnej hygieny. Od počiatočného stavu zhodnotia váš stav ústnej dutiny, až po finálny výsledok. Pomocou intraorálnej kamery sa vytvorí záznam vašej ústnej dutiny, teda fotka pred dentálnou hygienou a fotku po nej. Vďaka tomu si budete vedieť porovnať výsledok. Pokiaľ je potrebné, využíva sa tiež detektor plaku, ktorý je účinným nástrojom na zvýšenie efektivity čistenia zubov.

Odstránenie zubného kameňa

Druhým krokom je odstránenie zubného kameňa, ktoré sa vykonáva manuálne, teda pomocou kyretáže, ale aj pomocou ultrazvukového prístroja. Tento proces je mimoriadne efektívny, účinný a najmä dôležitý, keďže zubný kameň nie je možné odstrániť klasickým čistením zubov.

Pieskovanie zubov pomocou airflow

Pieskovanie zubov sa vykonáva pomocou airflow. Ide o kombináciu jemných čiastočiek vody, prášku a vzduchu, ktoré odstraňujú zubný povlak a zubných kameň. Pri pieskovaní sa používa špeciálne zariadenie a trisky, preto je proces bezbolestný, veľmi účinný a šetrný k zubnej sklovine.

Leštiaca pasta na eliminovanie nových pigmentov

Po vypieskovaní je potrebné zuby vyleštiť pomocou rotačnej kefky a leštiacej zubnej pasty. Vďaka tomu bude povrch vašich zubov hladký. Leštiaca pasta navyše eliminuje usadzovanie nových pigmentov. Fluoridový film tiež regeneruje a chráni zubnú sklovinu, čo vplýva aj na precitlivenosť zubov.

Očistenie medzizubných priestorov

Pri každom čistení zubov je potrebné myslieť aj na medzizubné priestory. Preto po dôkladnom odstránení zubného kameňa sa na dentálnej hygiene čistia aj medzizubné priestory, kde sa najčastejšie tvorí zubný kaz. Vykonáva sa to pomocou zubnej nite, medzizubnej kefky a špeciálnych diamantových pások. Po vyčistení nasleduje aj čistenie jazyka a inštruktáž, ako sa čistenie jazyka má vykonávať.

Vyčistenie parovačkov

Pokiaľ nechodíte na dentálnu hygienu pravidelne, váš epitel môže byť poškodený, a preto je potrebné ako predposledný krok vykonať aj vyčistenie parovačkov, aby ste predišli zápalom v ústnej dutine.

Fluoridácia zubov

Medzi účinné a preventívne prostriedky, ktoré ochránia vaše zuby pred zubným kazom, je fluoridácia zubov. Fluoridácia navyše zvyšuje odolnosť zubnej skloviny.

Inštruktáž pacienta

Dentálna hygiena je len jeden krôčik k zdravej ústnej dutine. Aby vaše zuby a ústna dutina bola v poriadku a zdravá, je potrebné sa o ňu adekvátne starať počas celého roka. Na inštruktáži naučíme pacienta:

  • ako by sa mal o svoju ústnu dutinu starať,
  • aké pomôcky by mal používať,
  • akým spôsobom pomôcky používať.

Na dentálnej hygiene vám síce dentálni hygienici neodstránia zubný kaz, no informujú vás o stave vašej dutiny. Preto cieľom dentálnej hygieny nie je problém odstrániť, ale predchádzať mu.

inštruktaz pacienta na dentalnej hygiene

Objednajte sa na dentálnu hygienu do Dental Brothers

V Dental Brothers pracujú špecializovaní a pravidelne školení dentálni hygienici, ktorí sa o vašu ústnu dutinu radi postarajú. Výhodou dentálnej hygieny v Dental Brothers je to, že sa môžete objednať online na termín, ktorý vám najviac vyhovuje, a to aj v cez víkend od 9:00 do 21:00. Navštívte našu prevádzku v OC Central a OC Nivy v Bratislave ešte dnes a majte dokonalo čistý a zdravý úsmev.

Zdieľať: