AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

14. septembra 2021

Zachráni vás dentálna hygiena pred návštevou zubnej pohotovosti?

OBSAH ČLÁNKU

Život je krátky a Vy si ho užijete iba vtedy, keď nemáte zbytočné zdravotné komplikácie. Netreba sa starať len o telo, dôležité su aj zuby. Väčšina z nás si pravidelne umýva zuby, ale často zabúdame na medzizubné priestory. Na tie je ideálna medzizubná kefka, alebo zubná niť. A pre úplnú istotu je aspoň raz za pol roka dôležité dohodnúť si termín v ambulancii profesionálnej dentálnej hygieny.
Dôvody na vynechanie týchto stretnutí sú väčšinou tie, že nás nebolia zuby. Ale v niektorých častiach zubnej dutiny dochádza k nahromadeniu zubného kameňa a plaku na zuboch, o ktorých pri bežnom domácom čistení nemusíme ani vedieť. Preto je dôležité pravidelne navštevovať aj pracovisko dentálnej hygieny. Dentálneho hygienika budete potrebovať aby na čistenie zubov a odstraňovanie nahromadeného zubného kameňa a plaku použil špecializované nástroje. Predídete tým tiež chorobám ďasien a zachránite sa pred stratou zubov. Aby ste získali lepší obraz o tom, prečo dentálnu hygienu skutočne potrebujete, uvádzame päť dôvodov:

1. Ušetríte náklady na ošetrenie ústnej dutiny

Prevencia je lepšia ako liečba. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, aké skvelé by to mohlo byť, keby ste sa pri starostlivosti o zdravie ústnej dutiny riadili týmto príslovím? Pravidelnou návštevou pracoviska dentálnej hygieny predídete vzniku komplikovanejších problémov so zubami, ako sú zubné kazy a infekcie koreňového kanálika, ktorých liečenie si môže vyžadovať drahšie postupy. Plánovaním pravidelných návštev dentálnej hygieny môžete ušetriť zdravotné komplikácie, ako aj zbytočne vysoké vynaložené prostriedky.

2. Prevencia ďalších chorôb

Zlé zdravie ústnej dutiny je spojené so vznikom a progresiou ťažšie liečiteľných chorôb, ako je cukrovka, respiračné problémy a srdcové choroby. Nie sú to len bolestivé stavy; sú tiež smrteľné a drahé na liečbu. Našťastie vaša ďalšia návšteva dentálnej hygieny môže okrem iného viesť aj k odhaleniu a včasnému zachyteniu týchto chorôb. To Vám môže zachrániť život.

3. Chcete si zvýšiť sebavedomie?

Žuvačka s príchuťou mäty zabraňuje zápachu úst na krátku dobu. Preto si ju mnoho ľudí žuje pred rozhovorom s niekým, prípadne pred bozkávaním. Zápach z úst výrazne znižuje sebavedomie. Ale čo ho znižuje ešte viac? Chýbajúce zuby. Keď Vám chýba zub, automaticky sa prestanete usmievať, prípadne aj stretávať s priateľmi. Stačí tak málo, aby ste tieto problémy riešiť nemuseli.

4. Aby ste si zuby udržali po celý život

Na trhu sú úžasné zubné protézy a ďalšie prípravky na zakrytie chýbajúcich zubov. Ale za akú cenu prichádza väčšina takýchto špičkových produktov? Dentálna hygiena Vám môže pomôcť udržať si prirodzené zuby na celý život. Cena dentálnej hygieny je len zlomok toho, čo by ste museli zaplatiť za nový umelý chrup. Je to zaručený spôsob, ako si udržať zdravie ústnej dutiny po celý život.
Spísali sme Vám päť najdôležitejších dôvodov, prečo je dentálna hygiena veľmi dôležitá.
Teraz ich teda máte, päť najdôležitejších dôvodov, prečo potrebujete dentálnu hygienu. Ušetrite svoje peniaze, chráňte si chrup a ešte dnes si dohodnite svoj termín dentálnej hygieny.

Zdieľať: