AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

5. mája 2023

Zubná starostlivosť je u detí kľúčovým aspektom ich celkového zdravia a pohody

OBSAH ČLÁNKU

V Dental Brothers sa špecializujeme aj na dentálnu hygienu tých najmenších. Naši odborní pracovníci sa postarajú o zdravé zuby Vašich detí od útleho veku až po ich dospelosť.

Pravidelná dentálna hygiena detí je veľmi dôležitá, pretože predchádza závažným problémom, ktoré môžu vzniknúť v budúcnosti. Vďaka dentálnej hygiene získate množstvo benefitov, ako napríklad zlepšenie stavu ústnej dutiny, zdravie zubov a ďasien, prevenciu proti kazom, ochranu proti parodontitíde a mnoho ďalších.

Pravidelná dentálna hygiena detí zlepšuje aj ich sebavedomie a zvyšuje ich chuť na zdravé stravovanie. Takže neváhajte a príďte k nám na kontrolu zdravia zubov Vašich detí, aby sme im pomohli udržať ich úsmev zdravý a krásny.

Zubný kaz

Zubný kaz je u detí bežným problémom, ktorý môže viesť k bolesti, nepohodliu a ešte závažnejším problémom zdravia ústnej dutiny.

Prevenciu zubného kazu u detí možno dosiahnuť kombináciou správnej ústnej hygieny a stravovacích návykov. Pravidelné čistenie zubov kefkou a niťou môže pomôcť odstrániť zubný povlak, ktorý je hlavnou príčinou zubného kazu. Rodičia by mali povzbudzovať svoje deti, aby si čistili zuby dvakrát denne fluoridovou zubnou pastou a niťou aspoň raz denne. Okrem toho obmedzenie sladkých a kyslých potravín a nápojov môže pomôcť predchádzať zubnému kazu.

Moderné prístupy k liečbe zubného kazu u detí zahŕňajú minimálne invazívnu stomatológiu a tou je napríklad pečatenie zubov. Pečatenie zubov u detí je procedúra, ktorá má za úlohu chrániť detské, čerstvo prerezané zuby. Pečatenie chráni pred vznikom zubného kazu. Spočíva v nanesení špeciálneho materiálu – “pečatidla” na žuvacie plôšky čerstvo prerezaných zúbkov. Pečatenie sa najčastejšie vykonáva u detí vo veku okolo 6 rokov, ihneď po prerezaní prvých stoličiek a vo veku 12 rokov ihneď po prerezaní druhých stoličiek.

Nezabudnite, že v Dental Brothers máte možnosť využiť rodinnú zľavu. V prípade, ak prídete s viac ako jedným dieťaťom, tak neváhajte využiť našu zľavu 2+1 a každé ďalšie dieťa za polovicu.

Tipy pre zábavné čistenie zubov

Je nevyhnutné, aby bola starostlivosť o zuby pre deti zábavnejšia, aby sme ich povzbudili, aby si vytvorili zdravé návyky ústnej hygieny. Niektoré nápady na spríjemnenie starostlivosti o zuby zahŕňajú nasledovné kroky:

  • Nechajte deti vybrať si vlastnú zubnú kefku a zubnú pastu.
  • Púšťajte si zábavné pesničky pri umývaní zubov.
  • Spoločné čítanie kníh alebo pozeranie videí o starostlivosti o zuby.
  • Ponúkanie odmien, ako sú nálepky alebo malé hračky, za dobré návyky ústnej hygieny.
  • Dbajte na vhodný výber zubnej ambulancie, kde je personál priateľský a ústretový k deťom.

Dentálna hygiena u tých najmenších

Na záver možno povedať, že starostlivosť o zuby u detí je životne dôležitá pre ich celkové zdravie a pohodu. Moderné prístupy k liečbe a prevencii zubného kazu v kombinácii so zábavnými a pútavými technikami na podporu správnych návykov ústnej hygieny môžu deťom pomôcť zabezpečiť si zdravé zuby a ďasná po celý život.

Zdieľať: