AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

28. októbra 2019

Zuby a vaša osobnosť: Čo hovorí váš úsmev?

OBSAH ČLÁNKU

Väčšina ľudí si pri kontakte s cudzou osobou ako prvé všíma zuby. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, že tvar vašich zubov, teda aj úsmevu, môže povedať veľa aj o vašej osobnosti? Áno, je to tak! Táto zložitá veda sa používa na hodnotenie osobnosti podľa fyzického vzhľadu a má aj svoje pomenovanie. Morfopsychológia.

Analýza osobnosti, samozrejme, nie je taká jednoduchá, ako by sa spočiatku mohla zdať. Verte či nie, štyri tvary zubov tiež korešpondujú so štyrmi základnými typmi osobnosti definovanými Hippokratom. Pozrite sa do zrkadla a zistite, aký je tvar vašich zubov. Štvorec, ovál, obdĺžnik alebo trojuholník? Prečítajte si, čo ktorý tvar zubov znamená a s ktorým typom osobnosti sa spája.

Štvorec

Zuby usporiadané do tvaru štvorca sa dajú ľahko identifikovať s vlastnosťami ako zmysel pre kontrolu. Ide o mimoriadne pokojných ľudí a taktiež majú kontrolu nad svojimi emóciami. Sú nadmieru objektívni, diplomatickí, ambiciózni a majú silného podnikateľského ducha. Ich nedostatkom je objektivita a zmysel pre kontrolu. Podľa Hippokrata tak ide o flegmatika.

Ovál

Pre ľudí s oválnymi zubami je charakteristická ich láska k umeniu. Rozprávajú, chodia i konajú vždy v súlade s ich kreatívnou dušou. Všetko, od vlasov po ich doplnky, je na nich umelecké. Okrem toho sú však plachí, citliví a organizovaní. Majú aj nejaké nedostatky? Samozrejme, že majú. Nesú bremeno básnikov a Hippokratovho melancholického typu osobnosti.

Obdĺžnik

Praktickosť a nájdenie riešenia v každej situácii sú charakteristické pre ľudí s obdĺžnikovým tvarom chrupu. Z toho čiastočne vyplýva, že ide o veľmi racionálnych ľudí so všetkým, čo k tomu patrí. A je jedno, či ide o ich prácu alebo osobný život.

Vedia nielen to, čo majú robiť, ale rozhodne aj to, ako na to. Práve tento fakt z nich robí veľmi dobrých plánovačov. Sú optimistickí a plní energie, ale aj dynamickí, spoločenskí a zhovorčiví. Ide o jednotlivcov s hlavou vždy plnou nápadov. Ich nevýhodou je zriedkavá podráždenosť. V rámci Hyppokratovej definície ide o cholerikov.

Trojuholník

Ľudia s trojuholníkovými zubami sa vyznačujú dynamickou povahou. Títo jedinci sú vo svojom živote bezstarostní, optimistickí, vedia, ako sa baviť a ich mottom je Carpe diem! Vedia využiť každý okamih v ich živote a žijú pre daný okamih. Avšak, javia sa ako príliš nezávislí, bezstarostní a podľa Hippokrata ide o osoby s povahou sangvinika.

Aký je tvar vašich zubov? Našli ste ho? Vidíte sa v niektorej z definícii typu osobnosti? Nezabúdajte ani na to, že tvar zubov nie je jediným dôležitým parametrom v súvislosti s vašim chrupom.

Aby bol váš chrup dokonalo zdravý, mali by ste dodržiavať zásady domácej starostlivosti o vaše zuby, navštíviť vášho zubného lekára raz ročne a absolvovať dentálnu hygienu dvakrát za rok. A pre ešte žiarivejší úsmev zájdite na estetickú úpravu zubov v podobe bielenia zubov bez peroxidu vodíka u nás v Dental Brothers.

Zdieľať: