AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

27. marca 2019

5 jednoduchých zásad pre dokonalú ústnu hygienu

OBSAH ČLÁNKU

Správne udržiavanie našej ústnej hygieny je niečo, čo len máloktorý z nás dokáže poctivo dosiahnuť. Samozrejme, že príležitostné zabudnutie alebo únava nám túto „povinnú dennú jazdu“ dokáže narušiť. Je však potrebné venovať jej dostatočnú pozornosť. Tu je 5 najbežnejších tipov na ceste k vašej dokonalej ústnej hygiene!

Umývajte si zuby dvakrát denne

Vedeli ste, že takmer štvrtina dospelých Slovákov si nečistí zuby ani dvakrát denne? Pravidelné čistenie zubov totiž zastavuje tvorbu bakteriálneho povlaku. Štúdie ukázali, že aj jedno jediné chýbajúce čistenie zubov môže byť príčinou vytvárania nebezpečného zubného povlaku. Uistite sa preto, že si umyjete zuby dvakrát denne po dobu dvoch minút! 

Technika umývania zubov

Spôsob, akým si čistíte zuby je taktiež jednou z najdôležitejších zásad precíznej dentálnej hygieny. Jednou z najčastejších chýb, ktoré pri umývaní zubov robíme je, že nekladieme potrebný dôraz na ťažko prístupné miesta, ako napríklad zadné zuby, medzizubné priestory alebo štrbinu medzi ďasnom a zubom.

Vždy by ste sa preto mali uistiť, aby plocha každého zuba bola dôkladne vyčistená. V opačnom prípade to môže viesť k zanechaniu zubného povlaku nielen na zuboch, ale aj pozdĺž ďasien a následným zápalových ochoreniam zubov a ústnej dutiny. 

Používajte správnu zubnú kefku

Určite viete, že na trhu existujú zubné kefky s rôznou hrúbkou a pevnosťou štetín. Kefky s malými hlavami sú považované za najlepšie. Prečo je to tak? Umožňujú vám ľahšie vyčistiť všetky „skryté zákutia“ v ústach. Z hľadiska štetín bývajú lepšie tie mäkkšie a ideálne so zaoblenými hlavami. Správnou zubnou kefkou zabránite tomu, aby sa kvalita vašich ďasien zhoršila. Akonáhle však štetiny začnú strácať svoju silu, je načase kefku vymeniť.

Nezabúdajte na zubnú niť

Bez ohľadu na to, ako dobre si čistíte zuby, nikdy nemáte úplný prístup ku každému tesnému miestu v ústach. Pravidelné nitkovanie pomáha odstraňovať zubný povlak a prebytočné kúsky jedla, ktoré ostali zaseknuté v medzizubných priestoroch. Používanie zubnej nite tak pomáha eliminovať povlak pozdĺž ďasien. Takýmto spôsobom predídete vzniku najrôznejších ochorení ďasien. 

Preventívna prehliadka

Aj keď si myslíte, že je vaša ústna hygiena vynikajúca, mali by ste navštíviť vášho zubára aspoň raz ročne. Pravidelná návšteva zubára zabezpečuje, že akékoľvek problémy, ktoré v rámci ústnej hygieny máte, sa dajú urgentne vyriešiť. Pri tejto návšteve sa tiež môže ubezpečiť, že používate správne techniky čistenia zubov a poradí vám aj o najlepších možnostiach absolvovania ústnej hygieny.

Ústna hygiena v Dental Brothers

K dosiahnutiu dokonalého hollywoodskeho úsmevu tak stačí ozaj málo! Základom je príkladne sa starať o svoj chrup doma,  dodržiavať pravidelné preventívne prehliadky u svojho zubára a aspoň dvakrát ročne absolvovať dentálnu hygienu. Ak však budete túžiť po ešte žiarivejšom a belšom úsmeve, skúste voliť len šetrné formy bielenia zubov, ktoré nepoškodia vašu zubnú sklovinu a obohatia vaše zuby o množstvo potrebných vitamínov a minerálov.

Zdieľať: