AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

22. júla 2020

5 tipov, ktoré vám zaručia svieži dych po celý deň

OBSAH ČLÁNKU

Čerstvý dych je to, po čom všetci túžime. Ako ho ale dosiahnuť? Stačí, že si vychutnáte niekoľko extrémne aromatických potravín, ako kávu, cesnak či tuniaka a váš čerstvý dych môže byť zrazu poriadnou výzvou. Existuje však niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu udržať čerstvý dych po celý deň. Ktoré zvyky vám zaručia svieži dych po celý deň?

Choďte na zelenú

Možno ste už počuli, že chrumkanie potravín so zdravou dávkou chlorofylu (napr. petržlen, šalát, brokolica, špenát, hrášok, hrozno, zeler či čerstvé bylinky) je skvelým spôsobom, ako neutralizovať nepríjemný dych. Jedenie zelenej listovej zeleniny alebo ovocia bohatého na vodu je skvelým spôsobom, ako udržať váš dych pod kontrolou. Voda v týchto potravinách totiž pomáha pri produkcii slín. No a práve tie pomáhajú udržiavať váš dych svieži.

Škrabka na jazyk

Váš jazyk je extrémny zberateľ rôznych baktérií, z ktorých sa následne vytvára zubný povlak. Aby ste mali po celý deň svieži dych, musíte ho udržiavať čistý. Poraďte sa preto so svojím zubným lekárom, ktorá škrabka na jazyk je pre vás tá najvhodnejšia. Pre tento účel môžete rozhodne využiť aj vašu zubnú kefku. Avšak, jej primárnym účelom je čistenie zubov. Preto radšej odporúčame práve škrabku na jazyk.

Mnoho ľudí tento krok dentálnej hygieny vynecháva, pretože je nepríjemný. Aj pre tento problém ale existuje efektívne riešenie. V prípade, že vám čistenie jazyka spôsobuje napínanie, majte ústa takmer zatvorené.

Prvá pomoc so sebou

Ak máte na obed chutné cesnakové jedlo, majte po ruke aj zubnú kefku, zubnú pastu niť. A ak si trúfnete, tak aj spomínanú škrabku na zuby. Všetky tieto inštrumenty vedia expresne rýchlo vrátiť vášmu dychu stratenú sviežosť.

Voda je váš priateľ

Ľudia, ktorí majú pri sebe vždy fľašu vody, majú podľa výskumov omnoho sviežejší dych, ako tí, ktorí pijú málo vody. Ako je to možné? Voda osviežuje nielenže nášmu telu dodáva potrebnú životnú energiu, je aj vynikajúcim spôsobom, ako si zachovať neustále svieži dych.

Dentálna hygiena

No a napokon tu máme aj našu obľúbenú dentálnu hygienu, ktorú by ste mali absolvovať minimálne dvakrát ročne. Zabránite tak poškodeniu tvrdých zubných tkanív, teda vzniku zubného kazu, kameňa alebo zápalu. Pokiaľ ste tento rok dentálnu hygienu ešte neabsolvovali, neváhajte si vybrať svoj termín dentálnej hygieny u nás v Dentaln Brothers.

BONUS NA ZÁVER

Nefajčite, pretože oslabujete vašu prirodzenú zubnú sklovinu a prispievate tak k permanentnému poškodeniu vašich zdravých zubov.

Zdieľať: