AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 69€ (89€) s kódom DH69 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 69€ (89€) s kódom DH69 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

21. decembra 2023

Ako dosiahnuť snehovo-biely úsmev počas celého roka?

bielenie zubov

OBSAH ČLÁNKU

Vedeli ste, že prirodzená pigmentácia zubnej skloviny nie je žiarivo biela? Aj napriek tomu sú medzi nami ľudia, ktorí vyslovene túžia po snehovo-bielom úsmeve. Existujú rôzne metódy, ako žiarivý úsmev dosiahnuť. Mnohé z nich sú však krátkodobé, prípadne neudržateľné. V Dental Brothers však poznáme spôsob, vďaka ktorému môžete mať nádherný úsmev počas celého roka.

Biely úsmev počas celého roka

Určite ste už viackrát počuli o rôznych metódach a spôsoboch, vďaka ktorým môžete mať žiarivý úsmev. Najčastejšie ide o domáce recepty alebo rôzne prípravky na bielenie zubov na doma, ktoré však môžu vašu zubnú sklovinu poškodiť.

bielenie zubov

Domáce recepty na bielenie zubov

Medzi domáce recepty na bielenie zubov môžeme zaradiť napríklad sódu bikarbónu, živočíšne uhlie, kokosový olej, citrónovú šťavu, jahody a podobne. Je pravdepodobné, že aj tieto spôsoby vám môžu pomôcť v dosiahnutí vášho vysnívaného úsmevu. Bohužiaľ, zároveň ide aj o nebezpečné metódy, ktorými si zubnú sklovinu môžete zničiť. Sóda bikarbóna sa môže považovať za čistič, avšak v nesprávnej kombinácii s inými zložkami vám môže sklovinu poškodiť. Jahody vám taktiež na určitú dobu môžu pomôcť v čistení alebo abrázii (obrusovaní) zubov, keďže obsahujú malé zrniečka. Všetky tieto spôsoby bielenia zubov sú však krátkodobé. Zároveň môžete v rôznych predajniach s drogériou alebo v lekárni nájsť prípravky na bielenie zubov na doma. Ide o rôzne perá, gély, pásiky na bielenie zubov či zubné pasty. Aj v tomto prípade ide o veľmi krátkodobé bielenie, ktoré môže byť bolestivé v prípade citlivých zubov a narušenej zubnej skloviny. Ako teda na biely úsmev počas celého roka?

Bielenie zubov bez peroxidu vodíka

Existuje však aj spôsob, vďaka ktorému môžete mať už za pár minút žiarivý úsmev. Ide o bielenie zubov bez peroxidu vodíka, ktoré sa vykonáva pod dozorom dentálnych hygienikov. Na takéto bielenie sa používa špeciálny gél, ktorý pôsobením LED svetla spôsobuje, že váš úsmev bude nádherne biely už za pár minút. Zároveň však ide o bielenie zubov bez peroxidu vodíka, ktoré bieli len povrch zubov. Vďaka tomu je bielenie šetrné k vašim ďasnám a zubnej sklovine, nedráždi ústnu dutinu a nespôsobuje bolesť ani precitlivenie zubov. Táto procedúra vám zaberie maximálne 50 minút. Výsledkom sú zuby o 5-8 odtieňov belšie.

Ambulantné bielenie zubov

Podstúpiť však môžete aj ambulantné bielenie zubov, ktoré sa vykonáva pomocou certifikovaných vysokokoncentrovaných bieliacich gélov. Ide o bezbolestný výkon, ktorý spočíva v nanesení gélu na zuby, jeho opakovanom pôsobení 15–20 minút a zotretí, pričom ďasná a okolité tkanivá sú chránené izolačnou membránou. Takéto bielenie zubov preniká až do hĺbky, a preto je účinok dlhodobejší.

ambulantné bielenie zubov

Podstúpte profesionálne bielenie zubov v Dental Brothers

Bielenie zubov je čisto kozmetickou záležitosťou a nevplýva na zdravie organizmu. Navyše, prirodzená farba zubov je žltá a odvíja sa od farby dentínu a hrúbky zubnej skloviny. Pokiaľ je vaša zubná sklovina tenšia, zuby sú prirodzené žltšie. Ak je sklovina hrubá, človek má zuby belšie. Žltnutie zubov je zároveň prirodzený proces starnutia, keďže sa zubná sklovina vekom a časom opotrebuje. Pokiaľ však túžite po nádhernom a žiarivom úsmeve, objednajte sa na profesionálne bielenie zubov do Dental Brothers. Zvoliť si môžete šetrnejšiu a lacnejšiu alternatívu, a to bielenie zubov bez peroxidu vodíka alebo ambulantné bielenie zubov. Objednajte sa online na termín, ktorý vám vyhovuje a zažiarte svojím snehovo-bielym úsmevom.

Zdieľať: