AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

30. januára 2024

Bielenie zubov bez peroxidu vodíka: Odpovede na vaše najčastejšie otázky

bielenie zubov

OBSAH ČLÁNKU

Túžite po nádhernom bielom úsmeve, ale neviete, či je profesionálne bielenie zubov pre vás vhodné? Mnohí pacienti sa obávajú, že im bielenie zubov poškodí zubnú sklovinu alebo inak poškodí ústnu dutinu. V Dental Brothers sme sa rozhodli odpovedať na vaše najčastejšie otázky, aby sme vás uistili, či ste vhodným adeptom.

Vhodnosť pacienta na bielenie zubov

Pigmentácia zubov sa počas života prirodzene mení a zuby strácajú belosť. Tento proces závisí od vašej životosprávy, ale aj starostlivosti o vašu ústnu dutinu. Odtieň chrupu však závisí aj od veku každého jednotlivca. Navyše, nie každý je vhodným adeptom na bielenie zubov. Kto je cieľovou skupinou a kto naopak bielenie zubov nemôže podstúpiť?

Kto môže podstúpiť bielenie zubov?

Profesionálne bielenie zubov je šetrné k zubnej sklovine a je vhodné pre každého, okrem tehotných žien. Podstúpiť bielenie zubov by tiež nemali pacienti, ktorí majú herpes, afty alebo akékoľvek iné úrazy úst.

Môžem podstúpiť bielenie zubov, ak mám zubný kaz?

Zubné kazy nemajú žiaden vplyv na bielenie zubov a jeho výsledky efekt. Preto aj pacienti so zubným kazom môžu podstúpiť bielenie zubov.

Je možné vybieliť zubnú náhradu alebo mostík?

Každá zubná náhrada, ktorá je zhotovená v laboratóriu zubného technika, už má svoju farbu, ktorú spolu s vami určil váš zubný lekár. Je teda nereálne, aby vám akékoľvek bielenie vybielilo zubnú náhradu. V tomto prípade je však možné správne a profesionálne očistenie náhrady od všetkých nánosov a povlakov z jedál a nápojov pomocou airflow a nástrojov v rámci dentálnej hygieny. Odporúčame vám teda navštíviť službu Dentálnu hygienu Premium.

Spôsob bielenia zubov

Spôsob bielenie zubov sa líši v závislosti od typu bielenia. Vybrať si môžete ambulantné bielenie zubov alebo profesionálne bielenie zubov bez peroxidu vodíka, ktoré je šetrné k zubnej sklovine.

Ako prebieha proces bielenia zubov?

Po úvodnej konzultácii a vyplnení formulára si pacient sadne do špeciálneho kresla – vajíčka. Zmeria sa aktuálny odtieň zubov, zuby sa vyčistia, nanesie sa špeciálny ochranný gél na ďasná a aplikuje sa bieliaci gél na zuby. Pacientovi sa nasadia ochranné okuliare a vloží do úst LED lampa, ktorá spôsobí aktiváciu všetkých zložiek v bieliacom géli. Po bielení zubov sa odstráni zvyšný gél a nanesie sa remineralizačný gél, ktorý dodá zubom potrebné množstvo vitamínov a minerálov. Po celom procese sa opätovne zmeria farebný odtieň zubov.

Aké zložky obsahuje bieliaci gél?

Hlavné zložky nášho bieliaceho gélu sú glycerín, sóda bikarbóna, karagenanový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt, kokamido propyl betain. Gél neobsahuje hydrogén peroxid, preto počas bielenia nebudete cítiť bolesť. Gél nepoškodzuje ďasná ani sklovinu.

Akým spôsobom účinkuje bieliaci gél?

Ošetrenie pozostáva z nanesenia špeciálneho gélu, ktorý sa nanesie na sklovinu. Prenikaním LED diódového špeciálneho svetla reaguje gél s vlnovou dĺžkou svetla a oxiduje na sklovine, čím odstraňuje pigmentáciu. Výsledok bielenia je viditeľný už po prvom zákroku. Na porovnanie odtieňa zubov používame tzv. shader (rozlišovač farebnej škály zubov).

Celý bieliaci proces bol klinicky preukázaný ako najšetrnejší k zubom a má vynikajúce výsledky. Bieliaci gél je certifikovaný v EÚ. Táto technológia bielenia pochádza z USA.

Čo je LED lampa na bielenie zubov?

LED lampa je špeciálne navrhnutá pre neperoxidové profesionálne bielenie. Vlnová dĺžka 480 – 505 nm a výkon 30000nW/cm2 poskytujú najlepšie výsledky v praxi pri 50 minútových aplikáciách bielenia. Displej lampy informuje o absorpcii ultrafialového a infračerveného svetla a tým zabraňuje prehriatiu mäkkých tkanív.

Čo je biela diéta?

24 hodín po bielení sú póry v zuboch ešte stále otvorené. Akékoľvek škvrny a zafarbenia v potravinách ich preto ľahko zašpinia. Hlavným cieľom bielej diéty je vyhnúť sa konzumácii všetkých farebných potravín, ktoré by mohli zuby opätovne zafarbiť, a to najmä tmavé ovocie, omáčky, víno, káva, čaj a podobne.  

Existujú nejaké vedľajšie účinky bielenia zubov?

Bielenie zubov bez peroxidu vodíka je založené na prírodnej báze. Všetky zložky našich bieliacich gélov sú podrobené toxikologickým skúšam. Preto vašim zubom nehrozí žiadne riziko ani vedľajšie účinky.

Objednajte sa na bielenie zubov do Dental Brothers

Bielenie zubov v Dental Brothers je šetrné, bezbolestné a s okamžitým efektom. Po bielení je potrebné dodržiavať bielu diétu, aby bol účinok čo najdlhší. Naše bielenie zubov však môžete absolvovať každé 4 mesiace. Objednajte sa na profesionálne bielenie zubov do Dental Brothers už dnes.

Zdieľať: