AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

18. apríla 2024

Dentálna hygiena pre seniorov v Dental Brothers

OBSAH ČLÁNKU

Počas života sa zuby opotrebujú a poškodzujú. Na zachovanie dlhodobo krásneho a zdravého úsmevu sa však odporúča podstupovať dentálnu hygienu, vďaka ktorej môžete predísť rôznym problémom vznikajúcim v ústnej dutine. Vytvorte si zdravé návyky a podstupujte dentálnu hygienu pre seniorov v Dental Brothers.  

Prečo je potrebné podstúpiť dentálnu hygienu aj v staršom veku?

S pribúdajúcim vekom sú zuby náchylnejšie na tvorbu rôznych ochorení a komplikácií v ústnej dutine. V prípade starších ľudí často dochádza k ochoreniam ďasien, ale aj k úplnej strate zubov – paradentóze. Za vznik týchto problémov môže predovšetkým oslabená sklovina, ale aj nesprávna dentálna hygiena či zdravotné ochorenia, ktoré človek má. Najmä srdcové ochorenia, cukrovka či artitída sa môžu prejaviť aj na zdravotnom stave vašich úst. Aby ste si zachovali zdravý a krásny úsmev aj vo vyššom veku, je potrebné sa o ústnu dutinu adekvátne starať. Starostlivosť zahŕňa dôkladné čistenie zubov a ďasien, ale aj profesionálnu starostlivosť. Dentálna hygiena pre seniorov je kľúčom k dlhodobo zdravej ústnej dutine.

Výhody, prečo podstúpiť dentálnu hygienu pre seniorov u nás

V Dental Brothers vykonávame profesionálnu dentálnu hygienu pre seniorov. Naši kvalifikovaní dentálni hygienici sa postarajú o profesionálnu čistotu vašich zubov a ďasien. Okrem odstránenia zubného povlaku a nečistôt z medzizubných priestorov, vás naučíme, ako by ste sa o svoju ústnu dutinu mali starať.

Kto môže dentálnu hygienu pre seniorov u nás podstúpiť?

Dentálna hygiena pre seniorov neslúži len ako prevencia pred vznikom zubného kazu. Podstúpiť by ju mali aj ľudia, ktorí majú problémy so zubnou sklovinou, ďasnami a zubami. Ide totižto o veľmi dôležitý a citlivý proces, ktorý vykonávame so špičkovým a moderným vybavením, aby ste nepociťovali bolesť.

Starší ľudia s citlivou zubnou sklovinou

Profesionálne čistenie zubov od nánosov a nečistôt sa vykonáva metódou airflow. Ide o pieskovanie, pri ktorom sa využíva jemná zmes vody, prášku a vzduchu. Pieskovanie sa vykonáva gingiválne a subgingiválne s rôznymi jemnosťami piesku a špeciálnymi koncovkami, ktoré odstránia zubný kameň z povrchu zubov, ale aj spod ďasien. Zároveň sa pri tomto čistení používa špičkové vybavenia a trisky. Aj v prípade, že je vaša zubná sklovina citlivá, je pieskovanie airflow bezbolestné.

Zároveň sa pri dentálnej hygiene pre seniorov využíva fluoridácia. Ide o účinný preventívny prostriedok, vďaka ktorému je možné predísť vzniku zubných kazov. Práve fluoridácia zvyšuje odolnosť zubnej skloviny voči zubnému kazu.

Seniori s korunkami, zubnými implantátmi a zubnými náhradami

Pri dentálnej hygiene využívame profesionálne prístroje, aby sme nepoškodili vaše zuby. Zároveň používame aj zubné nite, medzizubné kefky a špeciálne diamantové pásky, pomocou ktorých vás zbavíme nielen zubného povlaku, ale aj zubného kameňa z medzizubných priestorov. Po tomto očistení nasleduje aj čistenie jazyka. Nejde o doplnkové čistenie, ale o dôležitú súčasť dentálnej hygieny, aby sme vašu ústnu dutinu zbavili od všetkých nánosov, ktoré by následne mohli spôsobiť zápal ďasien či parodontitídu. Bez ohľadu na to, či máte korunky, zubné implantáty alebo zubnú náhradu, dentálna hygiena pre seniorov je pre vás tou správnou voľbou.

Ľudia so zapálenými parovadontálnymi vačkami

Čistenie paradontontálnych vačkov, tzv. parovačkov, je taktiež dôležitou súčasťou dentálnej hygieny. V prípade, že ste dlhšie neabsolvovali dentálnu hygienu, môže byť váš epitel poškodený. Následne môžu baktérie v ústnej dutine spôsobovať vážne zápalové reakcie, ktoré vedú ku komplikovanejším a nebezpečnejším ochoreniam. Dentálna hygiena pre seniorov je teda účinnou pomocou pre ľudí, ktorí majú problémy so zapálenými parovačkami.

Starší ľudia s paradentózou a zubným pigmentom

Pri parodontóze je obzvlášť dôležité podstupovať dentálnu hygienu pravidelne. Práve zubný povlak, zubný kameň a celkovo baktérie v ústnej dutine môžu celkový priebeh parodontózy skomplikovať a urýchliť.

Okrem paradentózy môžete dentálnu hygienu v Dental Brothers podstúpiť aj v prípade, že sa na vašich zuboch objavujú škvrny. Pri dentálnej hygiene totižto využívame špeciálnu leštiacu pastu, ktorá efektívne eliminuje usadzovanie nových pigmentov na vašich zuboch.

Objednajte sa na dentálnu hygienu pre seniorov do Dental Brothers

Dentálna hygiena pre seniorov je účinný spôsob prevencie, vďaka ktorej môžete predísť vzniku zubného kazu a iných ochorení v ústnej dutine. Obzvlášť seniori sú na tieto ochorenia viac náchylnejší, a preto by nemali dentálnu hygienu podceňovať. Objednajte sa na dentálnu hygienu pre seniorov do Dental Brothers.

Zdieľať: