AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

25. novembra 2017

Elektrická alebo klasická kefka? Dajte šancu obom

OBSAH ČLÁNKU

Poznáte to? Každý deň je pre vás iný, ale niektoré veci, ktoré sa odohrávajú počas neho ostávajú nezmenené. Každé ráno zvoní budík, každé ráno vstávame a hrnieme sa za povinnosťami. Čo tým chceme povedať? Niektoré činnosti v našom živote už patria medzi tie, ktoré robíme automaticky, a ani sa nad nimi nezamýšľame. Jednou z nich je napríklad aj rutina s názvom čistenie zubov.

Čistenie zubov zubnou kefkou

Čistenie zubov je súčasťou nášho každodenného života, do istej miery môžeme povedať, že sa pre mnohých z nás stáva triviálnym. Už v detstve si osvojujeme istú techniku čistenia. Je ale táto naša technika správna? Dôležité je zdôrazniť fakt, že najdôležitejšou súčasťou samotnej ústnej hygieny je práve spomínaná technika čistenia. Zanedbať by sme nemali ani správny výber zubnej kefky. Práve tá, sa pre nás stáva pomôckou č.1  pri čistení zubov. Viete, aká kefka je tá najlepšia? Vykonávate svoju ústnu hygienu správne? Ste fanúšikom klasickej, alebo elektrickej zubnej kefky? Práve téma tohto blogu je venovaná našim pomocníčkam – zubným kefkám. V nasledujúcej časti sa o nich dozviete viac.

Aká by mala byť ideálna zubná kefka?

Pri výbere zubnej kefky sme ovplyvňovaní viacerými faktormi, akými sú napríklad subjektívne potreby, odporúčania známych, reklama a podobne.

  • Dobrá zubná kefka by mala mať malú hlavičku, ktorou sa ľahko dostanete do každého kútika. Umožní vám tak ľahko odstrániť povlak aj z vašich zadných zubov.
  • Ďalším našim odporúčaním sa zameriavame na hustotu štetiniek, tá by mala byť primeraná, aby nedochádzalo k podráždeniu ďasien. Štetinky majú byť zaoblené tak, aby sa neštiepili a nestrapkali.
  • Vhodná je mäkká až stredne mäkká zubná kefka, ktorá vám pomôže dôkladne vyčistiť zubný povlak. Zároveň sa vyhneme nepríjemnému podráždeniu a krvácaniu ďasien.
  • Dizajn kefky je v súčasnosti taktiež faktorom, ktorý nás nepriamo ovplyvňuje. Najlepšou pre naše zuby je však zubná kefka s dlhou rovnou rúčkou bez akýchkoľvek záhybov, či celkového tvarovania.

Aká je správna technika čistenia?

Správna technika je pri čistení zubov veľmi dôležitá, pozostáva z malých krúživých pohybov. Dôležité je osvojiť si takzvanú stieraciu techniku, nazývanú Stillman. Tá pozostáva z vykonávania pohybov smerom od ďasien na zuby. Hovorovo povedané, pohyby vykonávame v smere, z ružového na biele. Práve vtedy sa kefka nedotýka iba zubov, ale aj prechodu medzi ďasnom a zubom.

V prípade čistenia medzizubného priestoru je dobré siahnuť po medzizubnej kefke, ktorá je pri ústnej hygiene veľmi dôležitá. Umožňuje nám totiž, vyčistiť priestory, ktoré sú najrizikovejšie pri tvorbe zubného kazu. Prevencia a správna starostlivosť o naše zuby nám zaručí, že budeme svoje okolie obdarúvať krásnym a hlavne zdravým úsmevom.

Kedy používať elektrickú zubnú kefku?

Určite ste už o elektrickej zubnej kefke veľa počuli. V súčasnosti sa už zaraďuje medzi bežné zubné pomôcky.

  • Elektrická zubná kefka nám zaručí odstraňovanie zubného povlaku pomocou mechanických pohybov. Neustály technologický pokrok umožňuje, vybrať si zo stále väčšieho a väčšieho množstva rôznych druhov elektrických kefiek.
  • Sonická elektrická kefka odstraňuje zubný povlak za pomoci vibrácii, tento spôsob je k našim zubom šetrný. Nemusíme sa tak obávať podráždenia ďasien, alebo ich krvácania. Ak vás téma o elektrických zubných kefkách zaujala, prečítajte si náš blog s názvom Elektrická zubná kefka:
  • Výhody a nevýhody. Práve tam nájdete informácie, ktoré sa pre vás môžu stať pomôckou pri rozhodovaní, či si elektrickú zubnú kefku kúpite aj vy.

Ak si stále nie ste istí výberom vašich zubných pomôcok, či správnou technikou čistenia vašich zubov, navštívte dentálneho hygienika. Dentálna hygiena je určite tou najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o zuby. Zároveň je aj najúčinnejšou formou prevencie proti tvorbe zubného kazu. Ak sa chcete poradiť a získať nové informácie o zubnej starostlivosti, čakáme vás u nás v Dental Brothers.

Zdieľať: