AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

6. novembra 2019

Krivé zuby: 5 zdravotných problémov

OBSAH ČLÁNKU

Krivé zuby nie sú iba estetickým problémom. Ak si ich nedáte opraviť, môžu vám časom spôsobiť plejádu zdravotných komplikácií. Máte problémy s ďasnami? Sú vaše zuby lokálne opotrebované? Dajte si ich upraviť!

Čo spôsobuje krivé zuby?

Detské zuby sa niekedy pokrivia, buď pretože sú príliš malé na to, aby vyplnili ich ďasná. Alebo naopak, rotujú, lebo majú miesta veľmi málo. Medzi najčastejšie príčiny krivých zubov tak patrí veľkosť čeľuste každého jedinca. Navyše, je vedecky dokázané, že mliečne zuby dokáže pokriviť i opakované a dlhodobé myofunkčné návyky, ako cmúľanie palca alebo cumlíka. Samozrejme, rozhodujúcu úlohu zohráva aj genetika. Napokon, rovnomerné usporiadanie našich zubov môže byť narušené i vážnym poranením tváre.

Parodontálne ochorenie

Čistenie medzizubných priestorov je bezpochyby náročné. O to viac, ak ide o pokrivený a nerovnomerne usporiadaný chrup. Následok nedostatočnej a nie práve pedantnej ústnej hygieny môže byť, úplne logicky, zubný kaz alebo iné ochorenie ďasien. No a v prípade, že sa tento stav adekvátne nelieči, môže viesť k paradentóze. Ide o závažnú infekciu, ktorá môže poškodiť nielen vaše zuby, ale aj kosti.

Žuvanie a trávenie

Vedeli ste, že krivé zuby môžu tiež narušiť správne žuvanie? Jedlo nie je dostatočne pripravené na proces trávenia. Tento fakt dokáže prekvapiť nejedného pacienta. O to viac, keď zistia, že práve to je dôvod, prečo majú problémy so zažívaním.

Nadmerné opotrebovanie

Krivé zuby môžu tiež spôsobiť nadmerné opotrebenie zubov, ktoré ovplyvňuje kvalitu ďasien a svalov čeľuste. V dôsledku toho majú naše zuby tendenciu praskať, spôsobujú napätie čeľuste, poruchu temporomandibulárneho kĺbu alebo aj chronické bolesti hlavy.

Problémy s rečou

Všimli ste si už niekedy, že ľudia s krivými alebo nadrozmernými zubami majú problémy s artikuláciou? Ak sú zuby nesprávne zarovnané, môžu skutočne vážne ovplyvniť aj spôsob artikulácie zvuku a spôsobiť tak problémy s rečou.

Sebavedomie

No a napokon, dnešný svet je preplnený povrchnou fyzickou perfekciou. Práve posledný z bodov spôsobuje, že ľudia s rečovou vadou zväčša trpia i nedostatkom sebavedomia. Majú tendenciu vyhýbať sa okoliu a trpia nedostatkom sociálneho kontaktu. Avšak, práve tejto dobe vďačíme aj za nekonečné množstvo možností, ako pokrivený chrup rýchlo a efektívne napraviť.

Krivé zuby si vyžadujú profesionálnu dentálnu hygienu

Keďže čistenie krivých zubov je obzvlášť namáhavé, minimálne raz ročne, ideálne však dvakrát, by ste sa mali zveriť do rúk odborníkov na dentálnu hygienu či profesionálne bielenie zubov bez peroxidu vodíka ešte dnes! V prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte kontaktovať aj našich estetických zubárov z Dental Brothers.

Zdieľať: