AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

29. júna 2017

Najčastejšie chyby pri umývaní zubov. Poznáte ich?

OBSAH ČLÁNKU

Každý z nás vie, že správne umývanie zubov nás dokáže ochrániť pred kazmi či chorobami ďasien. No napriek tomu si zuby umývame rýchlo, zlou technikou a nedbáme na výber kvalitnej zubnej kefky. Poučte sa z piatich školáckych chýb, ktoré sme pre vás vybrali.

Krátke a nedôkladné umývanie

Je pre vás umývanie zubov činnosťou ako z rýchlika? Neviete si naň nájsť dostatok času? Robíte chybu. Aj keď sa presne nedá povedať, koľko minút by ste si naň mali vyhradiť, minútka im asi stačiť nebude. To, či ste odviedli dobrú prácu, zistíte tak, že si po vyčistených zuboch prejdete jazykom. Ak pocítite, že sú hladké, je to v suchu. No ak nie, asi ste im nevenovali dostatočnú starostlivosť.

Vaša zubná pasta pre vás nie je vhodná

Dôležitý je správny výber zubnej pasty. Ak máte citlivé zuby, vyberajte si zubné pasty, ktoré obsahujú zložky posilňujúce zubnú sklovinu (fluorid, vápnik,…). V prípade parodontitídy sa zamerajte na pasty, ktoré znižujú krvácanie a zápaly ďasien. Na bieliace zubné pasty si radšej dajte pozor. Ich bieliaci účinok môže byť iba šikovným marketingovým ťahom.
O výskume belgického časopisu Test Achats, ktorý zisťoval účinky bieliacich pást, sa viac dozviete v našom nedávnom článku na blogu: Mýty a fakty o bielení zubov. Viete, čomu veriť?   
Ak si chcete byť istí, aká pasta je pre vás najvhodnejšia, spýtajte sa svojho zubára alebo dentálneho hygienika.

Kefku vymieňate raz za rok

Po istom čase je nevyhnutné kefku vymeniť. Stará kefka by mala skončiť v koši po troch až štyroch mesiacoch denného používania. Existuje však ešte jeden prípad, kedy je kefku nutné nahradiť novou – a to po chorobe. Premnožené množstvo baktérií v ústnej dutine neminie ani zubnú kefku, ktorú v čase choroby používate.

Neviete, ako si správne čistiť zuby

Viac ako slovný návod vám povie video, kde je presne opísané, ako na to:

Zuby si čistíte tvrdou kefkou, ktorá vám škodí

Na to, aby boli vaše zuby čisté, nemusíte používať tvrdú zubnú kefku. Ba práve naopak. Odborníci odporúčajú mať kefku s hustými jemnými štetinami a zaoblenými koncami. Vďaka jemnému povrchu kefky budete mať istotu, že sa vám zuby a ďasná nepoškriabu.
Overenou možnosťou sú známe kefky Curaprox. Soft, super soft aj ultra soft kefky tejto značky vás určite nesklamú. Curaprox ponúka celú sadu klasických či medzizubných kefiek a zubných pást. Ak si u nás dáte vybieliť zuby alebo podstúpite dentálnu hygienu, ako darček od nás dostanete práve zubnú kefku Curaprox.

Zdieľať: