AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

17. marca 2021

Ako sa starať o zuby aj počas lockdownu?

OBSAH ČLÁNKU

Lockdown nám všetkým priniesol množstvo výziev. Zvládnuť domácnosť s deťmi, popritom si volať s kolegami a pretrpieť aj ponorku s ostatnými obyvateľmi bytu nie je jednoduché. Práve počas pandémie je však pomerne náročné udržať v dobrom stave aj svoje zdravie. Preto sa poďme spolu pozrieť na to, ako sa postarať o svoje zuby aj počas tejto zvláštnej situácie.

1.    Umývajte si zuby pravidelne, aj keď nemáte rutinu

Ku každodennému koloritu chodenia do práce patrí aj umývanie zubov. Počas pandémie však tento kolorit odpadá (minimálne pre home office pracovníkov). Preto si rutinu vytvorte, aj keď pracujete z domu.

2.    Dentálnu niť používajte pravidelne

Dentálna niť položená na stole nepomôže. Preto odporúčame položiť si ju na stôl, pekne na oči, a aj ju pravidelne používať. Skvelé je urobiť tak napr. medzi telefonátmi s kolegami. Nebudete sa tak musieť báť viditeľného jedla medzi zubami a pomôžete aj zdraviu zubov.

3.    Ak sa neviete dostať k zubárovi, vyzbrojte sa prípravkami

Ak vám za bežných okolností stačí kefka a pasta, tak počas lockdownu odporúčame vyzbrojiť vaše umývadlo aj ďalšími prípravkami. Poobzerajte sa po kvalitnej ústnej vode, ktorá bude prispievať aj k bieleniu zubov.

4.    Umývajte si aj jazyk

Pri umývaní zubov nezabúdajte ani na starostlivosť o jazyk, a to minimálne raz denne. Dávajte si ale pozor na používanie čističov jazyka vyrobených z nerezovej ocele. Tie môžu poškodiť vaše chuťové bunky. Čistením jazyka sa vyhnete aj zlému dychu.

5.    Čistite nielen svoje ústa, zuby, ale aj kefku

Pri pravidelnom umývaní zubov vyčistite nielen tie, ale aj kefku. Kefka by sa mala nachádzať minimálne 1,8 metra od záchoda, pretože čiastočky pri splachovaní dokážu kontaminovať práve dokonca aj čistú kefku (áno, naozaj je to tak).

Ako vidíte, o zuby sa dá starať aj počas lockdownu a aj bez zubára. Ak sa chcete vyhnúť návšteve zubára z dôvodu pandémie, určite sa držte týchto pravidiel a do najbližšej návštevy by ste mali vydržať. Ak však nutne potrebujete dentálnu hygienu, nečakajte a objednajte sa. V Dental Brothers poctivo dodržiavame všetky hygienické opatrenia a vaše zuby nielenže vyčistíme, ale aj vybielime.

Zdieľať: