AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

6. marca 2021

Škvrny na zuboch: Otázky a odpovede

OBSAH ČLÁNKU

Škvrny a zuby sú témou, ktorá, žiaľ, už neoddeliteľne, patrí k sebe. Ľudia sa odnepamäti snažili svoje zuby zbaviť škvŕn od vína, kávy alebo iných tmavých nápojov alebo cigariet. A my sa im vôbec nečudujeme. Kto ich predsa má rád? V dnešnom článku sa pozrieme na základné otázky týkajúce sa škvŕn na zuboch a zároveň si ich zodpovieme.

Čo spôsobuje škvrny na zuboch?

Zubné škvrny najčastejšie spôsobuje výrazne sfarbené jedlo alebo nápoje, ako napr. víno alebo maliny. Okrem toho sem patria aj iné lesné plody a dokonca aj cestoviny s paradajkovou omáčkou. Škvrny vám spôsobia aj niektoré čaje alebo tmavo farbené sladené nápoje (tie, mimochodom, nepomáhajú ani zdraviu zubov).

Pomáha na bielenie pasta s aktívnym uhlím?

Aktívne uhlie sa v poslednej dobe teší poriadnej sláve. Jeho aktívne látky by mali, okrem iných, odstraňovať toxíny alebo zbavovať zuby zápachu. Pravdou je, že priveľa uhlia zubom škodí a môže výrazne poškodiť dokonca aj sklovinu. V týchto pastách, navyše, často nie je fluorid. Okrem toho, neexistuje žiadna relevantná štúdia, ktorá by dosvedčovala účinnosť aktívneho uhlia na bielenie.

Dajú sa vybieliť všetky typy škvŕn?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že poznáme tri druhy zubných škvŕn: povrchové, podpovrchové a starecké. Všetkých sa viete zbaviť, ak si vyberiete bieliaci proces, ktorý je efektívny a bezpečný.

Je bielenie zubov trvalé?

Žiaľ, nie. V každom prípade, ak si vyberiete bielenie zubov v našej klinike, tak vám radi poradíme, ako sa o zuby starať tak, aby ste na bielenie nemuseli chodiť tak často.

Je bielenie zubov bolestivé?

V tomto prípade sa nemusíte ničoho báť, ak si vyberiete starostlivosť v profesionálnej klinike. Bielenie robíme opatrne a sme profesionáli, preto si skôr treba dávať pozor pri domácom bielení, kedy je ťažké odhadnúť, ako veľmi ešte treba bieliť. Pri nadmernom používaní totiž hrozí poškodenie skloviny.
Zaujíma vás niečo iné o bielení zubov? Budeme radi ak nám zavoláte alebo napíšete.

Zdieľať: