AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

30. augusta 2017

Sóda bikarbóna na zuby? Radšej neexperimentujte

OBSAH ČLÁNKU

Pri starostlivosti o naše zuby sa často spoliehame na niektoré zaručene overené návody z internetu, ktoré vo väčšine prípadov píšu ľudia bez skúseností na pochybných fórach. Dnes sa pozrieme na jedlú sódu a jej účinky na bielenie zubov.

Riskujete poškodenie zubov

A to konkrétne zubnej skloviny, Malé drsné čiastočky v sóde bikarbóne dokážu poškriabať sklovinu, ktorá následne popraská a vy dosiahnete len jediné – oslabenie zubov, ktoré tak zožltnú omnoho rýchlejšie. Už len pôvod tohto nápadu je zaujímavý, pretože nikto nedokáže preukázať pozitívny účinok jedlej sódy na bielenie zubov.

Ďalšie mýty o sóde

Okrem bielenia mnohí ľudia používajú sódu napríklad pre jej antibakteriálne účinky, čo je opäť ďalší nezmysel z internetu. Inde zase nájdeme výmysel, že sóda bikarbóna vytiahne z ďasien zápal. Čerešničkou na torte je tvrdenie, že sóda dokáže kompletne nahradiť zubnú pastu a zuby by sme si mali umývať iba s ňou.

Aké ďalšie prostriedky poznáme?

Najviac nás zaujalo použitie kuchynskej soli. Niekde dokonca píšu aj o použití kryštálového cukru. Čistiť si zuby s veľkými kryštálmi akéhokoľvek podobného minerálu je nezmysel a tiež vám dokážu maximálne tak uškodiť. Nepomôže vám ani múka, olivový olej alebo banánové šupy.

Chcete na to ísť prírodne?

K týmto alternatívam sa uchyľujú najmä ľudia, ktorí sa boja rôznych chemikálií v zubných pastách. Ak chcete ísť prírodnou cestou, kúpte si zubnú pastu v obchode s bio doplnkami a prekonzultujte jej použitie s vaším zubným lekárom.

Doprajte vašim zubom profesionálnu starostlivosť

Navštívte niektorú z našich pobočiek Dental Brothers. Máte záujem o zubnú hygienu alebo bielenie zubov? Nechajte sódu bikarbónu doma v kredenci a príďte si zuby vybieliť k nám bez rizika trvalého poškodenia skloviny.

Zdieľať: