AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. marca 2020

7 faktov, ktoré by ste mali vedieť o domácom bielení zubov

OBSAH ČLÁNKU

Bielenie zubov je zubné ošetrenie, ktoré efektívne skrášľuje zuby tak, že z nich odstraňuje najrôznejšie škvrny a pigmentácie. Ide o najpopulárnejšiu kozmetickú procedúru vykonávanú nielen v  pohodlných kreslách profesionálnych kozmetických zubárov, no čoraz častejšie i doma.

V druhom zo spomenutých prípadov by ste však mali byť veľmi dobre informovaní o možných priaznivých i nepriaznivých účinkoch. Poďme sa preto pozrieť na 7 faktov o domácom bielení zubov, o ktorých by ste mali zaručene vedieť.

#1 Bielenie zubov môže poškodiť vaše zuby

Domáce spôsoby bielenia zubov často zahŕňajú využívanie produktov s drobnými kryštálikmi, napr. sóda bikarbóna alebo cukor. Takéto bielenie môže, samozrejme, vybieliť vaše zuby. Avšak, tieto štruktúry môže na vašich zuboch vytvoriť drobné škrabance a praskliny, ktoré poškodzujú vašu zubnú sklovinu.

Z toho dôvodu by sme vám v každom prípade odporúčali radšej profesionálne bielenie zubov u nás, v Dental Brothers. Účinné látky bielenia prenikajú do pórov zubov a odstraňujú tak vnútorné a vonkajšie škvrny. Po každom procese bielenia vaše zuby ostávajú prirodzene mineralizované a rehydratované.

#2 Škvrny na zuboch nebudú odstránené cez noc

Domáci produkt na bielenie zubov, ktorý by vaše zuby vybielil za pár minút alebo jeden deň, neexistuje. Účinné látky v géle na bielenie zubov potrebujú čas, aby prenikli do zubov a začali proces bielenia. To môže trvať až niekoľko dni, ba aj týždňov. Avšak, výsledky bielenia zubov u profesionála vidno bezprostredne po kozmetickej procedúre.

#3 Bielenie tesne pred spaním

Zuby sú po bielení viac náchylné na zafarbenia. Je to preto, že póry zubov sú širšie a umožňujú ľahšie prenikanie pigmentov. Najlepší čas na bielenie je preto tesne pred spaním, kedy je možnosť zafarbenia na minime. Zubom tak poskytnete dostatočný čas na rehydratáciu a remineralizáciu.

#4 Korunky a implantáty nevybielite

Keď zubári inštalujú korunky alebo implantáty, vyberú ich tak, aby zodpovedali existujúcej farbe vašich prirodzených zubov. Žiadne bielenie zubov preto nezmení ich farbu. Na druhej strane, umelé zuby nie sú náchylné na zafarbenie. Jediné, čo ich môže zmeniť je čas. A ak to len v minimálnej miere.

#5 Citlivosť zubov po bielení je normálna

Vedeli ste, že viac ako 60 % populácie má prirodzene citlivé zuby? Najčastejšie to súvisí s genetikou, tenkou sklovinou alebo prasklinami v zubnej sklovine. Počas procesu bielenia zubov je tak úplne normálne, že dôjde k určitej citlivosti.

Musíte si uvedomiť, že zuby sú dočasne dehydratované, čím sa znižuje ich schopnosť izolovať nerv od termálnych zmien. Akákoľvek citlivosť by však mala zmiznúť do 12 až 36 hodín po bielení. Bieliace gély v Dental Brothers obsahujú desenzibilizujúce prísady, aby sme minimalizovali riziko citlivosti.

#6 Nie všetky zuby môžu byť dokonalo biele

Prirodzenú farbu zubov jednotlivcov určuje genetika už pri narodení a samozrejme hrúbka zubnej skloviny. Jediné, čo bieliaci produkt môže urobiť, je odstrániť škvrny, ktoré sa na zuboch nahromadili v priebehu rokov. Preto je bielenie zubov podmienené pravidelnou návštevou kozmetického zubára alebo domáceho bielenia.

Chceli by ste si dať vybieliť zuby u profesionálneho kozmetického zubára? Ale potrebujete kvalitnú dentálnu hygienu? Aktuálne sme si pre vás pripravili skutočne neodolateľnú ponuku! Zakúpte si u nás darčekové vouchery so skvelými zľavami 10 % a 40 %, ktoré si môžete uplaniť až do konca roka!

Zdieľať: