AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

19. augusta 2022

Bieliace pásiky na zuby: Výhody a nevýhody ich používania

bieliace pasiky na zuby

OBSAH ČLÁNKU

Bieliace pásiky na zuby patria medzi jeden zo spôsobov, akým si môžete svoje zuby vybieliť. Môžete si zakúpiť rôzne značky bieliacich pásikov, a to v ktorejkoľvek drogérii, v lekárni alebo kdekoľvek na internete. Ako však bieliace pásiky na zuby používať a aké majú výhody tieto pomôcky pri starostlivosti o ústnu dutinu?

Zloženie bieliacich pásikov

V súčasnosti nájdete rôzne bieliace pásiky na zuby či iné pomôcky na bielenie zubov. Ešte predtým než vôbec začnete premýšľať nad týmto spôsobom bielenia zubov, mali by ste vedieť ako bieliace pásiky na zuby fungujú. Väčšina, ak nie všetky, bieliace pásiky sú vyrobené z pružného plastového materiálu, na ktorom je potiahnutý bieliaci gél. Tento gél môže obsahovať peroxid vodíka, ktorý má na starosti bieliaci účinok pásikov.

Peroxid vodíka je však veľmi silné oxidačné činidlo, ktoré je možné používať len v určitých percentách koncentrácie, aby nespôsobovalo popálenie či poleptanie. Pozor si treba dať na dovážané bieliace pásiky, pretože príliš veľké množstvo peroxidu vodíka môže mať na vaše zuby negatívny vplyv.

bieliace pasiky

Bieliace pásiky na zuby a spôsob používania

Bieliace pásiky sa aplikujú priamo na zuby. Ide o neviditeľný prúžok s gélom, ktorý si nanesiete na zuby, pritlačíte ho a bieliaci gél začne pôsobiť na vaše zuby. Po niekoľkých minútach začne pôsobiť na vaše zuby a spusti proces bielenia zubov. Pásiky je vhodné používať raz denne, a to po dobu 30 minút. Zväčša jedno balenie pásikov vám vystačí tak na 14 dní, čo sa môže líšiť v závislosti od počtu pásikov v balení. Pred aplikovaním je tiež potrebné si prečítať návod na použitie, pretože ten sa môže líšiť od typu pásikov.

Ak používate bieliace pásiky na zuby tým správnym spôsobom, môžete bádať viditeľné zmeny na vašich zuboch. Samozrejme, proces bielenia zubov závisí aj od momentálneho odtieňa vašich zubov, od starostlivosti o vašu ústnu dutinu, od vášho životného štýlu, teda či fajčite, pijete a konzumujete potraviny, ktoré spôsobujú sfarbenie zubov.

biele zuby

Nevýhody bieliacich pásikov

I keď sa to možno zdá ako najlacnejšia a najvhodnejšia alternatíva bielenia zubov, príliš časté používanie môže so sebou prinášať aj mnoho nevýhod. Nezáleží teda na tom, akú značku si vyberiete, nevýhody bieliacich pásikov vznikajú pri všetkých z nich.

Nevýhody bieliacich pásikov

Pri častom alebo nesprávnom používaní bieliacich pásikov môžete spozorovať na svojich zuboch rôzne zmeny. Medzi najčastejšie nevýhody bieliacich pásikov teda patria:

  • zvyšujúca sa citlivosť zubov a ďasien na studené a teplé
  • nepravidelné bielenie (ak máte krivé alebo stiesnené zuby)
  • potenciálne poškodenie zubnej skloviny, najmä pri príliš častom používaní pásikov
  • žiaden lekársky dozor a kontrola nad bielením zubov
  • bieliace pásiky nemusia byť účinné pri každom type zubov a nemusia držať na zuboch

Profesionálne bielenie zubov bez bieliacich pásikov

Síce sa bieliace pásiky na zuby považujú za účinný spôsob bielenia zubov, určite nie je vhodný pre každého. Pokiaľ máte citlivé zuby, poškodenú zubnú sklovinu, konzumujete príliš často potraviny a nápoje, ktoré spôsobujú sfarbenie zubov, potom môže byť účinok bielenia veľmi nízky. Taktiež ak pocítite na svojich zuboch akékoľvek zmeny, nepohodlie alebo citlivosť, je potrebné s týmto spôsobom bielenia zubov prestať, pretože problémy môžu pretrvávať a spôsobovať iné komplikácie v ústnej dutine. Rovnako nejde o dlhodobý spôsob bielenia zubov, ktorý by mal byť k vašim zubom šetrný.

bielenie zubov

Pokiaľ však chcete mať zuby žiarivo biele s okamžitým viditeľným výsledkom, ktorý bude navyše šetrný k vašej ústnej dutine, vyskúšajte bielenie zubov v Dental Brothers. Naše odborné asistentky vám už za 50 minút zmenia farbu vašich zubov o 5-8 odtieňov, a to aj bez peroxidu vodíka. Vyskúšajte tento spôsobom bielenia zubov pod odborným dozorom ešte dnes a užívajte si svoj dokonalý žiarivo biely úsmev aj bez chémie. Na bielenie zubov bez peroxidu vodíka sa môžete objednať aj online na termín, ktorý vám vyhovuje. Nájdete nás v OC Central a NC Nivy v Bratislave.

Zdieľať: