AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

27. júla 2023

Dentálna hygiena pre tehotné ženy: Prečo je dôležitá v tomto období?

dentalna hygiena

OBSAH ČLÁNKU

Počas tehotenstva prebiehajú v tele ženy rôzne hormonálne zmeny, ktoré môžu mať vplyv aj na jej celkové zdravie či stav ústnej dutiny. Prečo je dôležité, aby tehotná žena venovala väčšiu pozornosť svojej ústnej dutine a podstupovala pravidelnú dentálnu hygienu?

Dentálna hygiena pre tehotné ženy – prevencia zubných ochorení

Tehotné ženy majú zvýšené riziko vzniku zubných ochorení, ako je napríklad gingivitída (zápal ďasien). Toto zvýšené riziko je spôsobené hormonálnymi zmenami, ktoré môžu ovplyvniť stav ďasien a spôsobiť ich začervenanie a krvácanie. Neodstránenie zubného plaku a baktérií môže viesť ku komplikáciám, prípadne mať negatívny vplyv aj na celkové zdravie tehotnej ženy. Preto je dentálna hygiena pre tehotné ženy obzvlášť dôležitá.

Dentálna hygiena ako prevencia zápalových ochorení

Zubný povlak obsahuje množstvo baktérií, ktoré môžu spôsobiť zápalové ochorenia v ústnej dutine. Tieto baktérie môžu byť prostredníctvom krvi prenesené do celého tela vrátane placenty, čo môže mať vplyv aj na zdravie plodu. Vedeli ste, že zápalové reakcie v tele tehotnej ženy môžu spôsobiť predčasné narodenie alebo nízku pôrodnú hmotnosť dieťaťa?

Výskum navyše ukazuje, že stav ústnej dutiny matky môže ovplyvniť zdravie jej dieťaťa. Ak tehotná žena trpí zubnými problémami, baktérie z jej úst môžu byť prenesené na dieťa počas tehotenstva alebo počas pôrodu. To môže zvýšiť riziko vzniku zubných ochorení u dieťaťa v neskoršom veku.

Bezpečnosť dentálnej hygieny u tehotných žien

Tehotné ženy majú obmedzené možnosti používania niektorých liekov, pretože môžu mať negatívny vplyv na plod. Preto je dôležité, aby zubár vedel o tehotenstve a bol schopný predpísať bezpečné stomatologické lieky a postupy, ak by to bolo nevyhnutné. Dentálna hygiena pre tehotné ženy je však bezpečná, a preto sa ju odporúča absolvovať minimálne 2x do roka.

Postup, ako si udržať zdravú ústnu dutinu aj počas tehotenstva

Dôkladná starostlivosť o ústnu dutinu je počas tehotenstva veľmi dôležitá. Preto sme sa rozhodli vám dať tipy, ako si udržať ústnu dutinu zdravú.

Pravidelné návštevy zubného lekára a dentálneho hygienika

Odporúča sa, aby tehotné ženy navštevovali zubného lekára a dentálneho hygienika aspoň dvakrát ročne. Týmto spôsobom sa môžu odhaliť prípadné problémy včas a zabrániť ich zhoršovaniu. Dentálna hygiena navyše odstráni všetky nedokonalosti, ako je zubný povlak a zubný kameň, ktoré spôsobujú tvorbu zubného kazu a iných ochorení v ústnej dutine.

Navyše kyseliny, ktoré vznikajú pri zvracaní môžu zubnú sklovinu narúšať. Preto môžu tehotné ženy podstúpiť fluoridáciu zubov, ktorá chráni a podporuje zubnú sklovinu.

Správne čistenie zubov

Na dôkladné čistenie zubov sa odporúča používať nielen zubnú pastu, ale aj zubnú niť či medzizubné kefky. Vďaka tomuto zubnému setu odstránite všetky zvyšky jedla a zubný povlak. V súčasnosti nájdete aj špeciálne zubné pasty pre tehotné ženy, ktoré majú správne zloženie, aby si žena udržala svoje zuby čisté a zdravé.

Správna strava počas tehotenstva

Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály je dôležitá pre zdravé zuby a ďasná. Tehotné ženy by sa mali vyhnúť nadmernému konzumovaniu sladkostí a kyslých potravín.

Dentálna hygiena je pre tehotné ženy v Dental Brothers

Dentálna hygiena je pre tehotné ženy veľmi dôležitá, a to nielen z estetických dôvodov, ale aj kvôli zdraviu matky a jej dieťaťa. Pravidelné návštevy zubného lekára, správne čistenie zubov a zdravá strava sú kľúčové faktory pre udržanie zdravých úst a prevenciu možných problémov. V Dental Brothers môžete podstúpiť dentálnu hygienu pre tehotné ženy, ktorá je bezpečná, no zároveň aj veľmi účinná. Objednajte sa na dentálnu hygienu online ešte dnes a predchádzajte problémom v ústnej dutine.

Zdieľať: