AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

19. novembra 2019

Prírodné ingrediencie pre dokonalo biely úsmev?

OBSAH ČLÁNKU

Niet žiadnych pochýb o tom, že bielenie zubov je niekoľkomiliardový priemysel. Avšak, veľa ošetrení v rámci bielenia zubov obsahuje agresívne chemikálie, ktoré môže vaše zuby zanechať citlivé až niekoľko týždňov po bielení. To však neplatí v prípade bielenia zubov u nás – v Dental Brothers, kde vaše zuby vybielime bez použitia peroxidu vodíka, vďaka čomu budete mať dokonalo biely úsmev.

Existuje niekoľko nezávadných spôsobov, vrátane domácich i profesionálnych, ktoré vaše zuby nepoškodia, zanechajú dokonale žiarivé. Aké prírodné produkty sa dajú použiť ako bieliace prostriedky?

Kokosový olej na biely úsmev

Ak hľadáte mimoriadne jemný spôsob, ako rozjasniť váš úsmev, kokosový olej je správna cesta. Ako sa líši od tradičných bieliacich prúžkov a iných agresívnych bieliacich produktov? Ide o prírodný olej, ktorý nezvyšuje citlivosť zubov. Okrem toho pomáha odstraňovať zubný povlak, baktérie a takisto zlepšuje zdravie ďasien. Následkom toho je fakt, že naša sklovina vyzerá belšia.

Kurkuma na dokonalý úsmev

Toto celosvetovo populárne korenie s pôvodom v ďalekej Ázii sa už tisíce rokov používa ako liečivý bylinný prostriedok. Ide o prírodné antiseptikum, ktoré sa postará nielen o váš žiarivo biely úsmev, ale ponúka i množstvo zdravotných benefitov spojených s ústnou hygienou. Používanie kurkumy je bezpečné a pre niektorých ľudí funguje ešte lepšie ako iné ošetrenie zubov. Čo kurkuma odstraňuje?

  • zápal ďasien
  • bolesť ďasien
  • ustupujúce ďasná
  • problémy so zubnou sklovinou

Jedlá sóda na žiarivý úsmev

Azda najkontroverznejším spôsobom domáceho bielenia zubov je jedlá sóda bikarbóna. Čistenie alebo oplachovanie sódou vám, samozrejme, môže pomôcť bieliť zuby. Avšak, uvedomte si, že by ste ich mali používať opatrne!

Aby ste predišli erózii zubov, umývajte ich sódou len jemne a vyhnite sa použitiu príliš veľkého tlaku na zuby. Nezabúdajte, že sfarbenie môže signalizovať na vážnejšie problémy so zubami! Ak aj napriek bieleniu takýmto spôsobom, budú vaše zuby aj naďalej žlté, mali by ste navštíviť aj vášho zubára.

Aktívne uhlie

Tento prostriedok domáceho bielenia zubov odporúčajú najmä holistickí zubári. Ide azda o najšokujúcejšie bielenie zubov, no niekoľko miliónov ľudí verí, že naozaj vybielilo ich chrup. Avšak, pozor na drobné tvrdé častice tvoriace živočíšne uhlie, pretože práve tie, podobne ako v prípade jedlej sódy bikarbóny, môžu poškodiť jemnejšiu zubnú sklovinu.

Domáce spôsoby bielenia zubov však predstavujú nie malé riziko zničenia vašej zubej skloviny. Všetko závisí od toho, aká hrubá a pevná je vaša zubná sklovina. Zatiaľ čo niekomu môže uškodiť aj agresívnejšia zubná pasta, inému sklovinu nezničí ani jedlá sóda či živočíšne uhlie. Najväčší pozor je potrebné si dať v prípade používanie akýchkoľvek bieliacich prostriedkov s kryštalickou štruktúrou a pod. Pri pokročilom zubnom povlaku vám však tieto bieliace metódy zaručene nepomôžu!

Profesionálne bielenie zubov a dentálna hygiena

Žiaden z týchto spôsobov bielenia zubov nie je zároveň ani náhradou za bežnú starostlivosť o chrup. Tieto metódy efektívne fungujú popri bežnej domácej a profesionálnej dentálnej hygiene. To znamená, umývaní zubov, používaní zubnej nite, absolvovaní dentálnej hygieny dvakrát ročne a preventívnej prehliadky raz za rok.

Zdieľať: