Prírodné ingrediencie pre dokonalo biely úsmev? – DentalBrothers.sk
< späť

Blog

Prírodné ingrediencie pre dokonalo biely úsmev?

Niet žiadnych pochýb o tom, že bielenie zubov je niekoľkomiliardový priemysel. Avšak, veľa ošetrení v rámci bielenia zubov obsahuje agresívne chemikálie, ktoré môže vaše zuby zanechať citlivé až niekoľko týždňov po bielení. To však neplatí v prípade bielenia zubov u nás – v Dental Brothers, kde vaše zuby vybielime bez použitia peroxidu vodíka.

Existuje niekoľko nezávadných spôsobov, vrátane domácich i profesionálnych, ktoré vaše zuby nepoškodia, zanechajú dokonale žiarivé. Aké prírodné produkty sa dajú použiť ako bieliace prostriedky?

Kokosový olej

Ak hľadáte mimoriadne jemný spôsob, ako rozjasniť váš úsmev, kokosový olej je správna cesta. Ako sa líši od tradičných bieliacich prúžkov a iných agresívnych bieliacich produktov? Ide o prírodný olej, ktorý nezvyšuje citlivosť zubov. Okrem toho pomáha odstraňovať zubný povlak, baktérie a takisto zlepšuje zdravie ďasien. Následkom toho je fakt, že naša sklovina vyzerá belšia.

kokosovy olej

Kurkuma

Toto celosvetovo populárne korenie s pôvodom v ďalekej Ázii sa už tisíce rokov používa ako liečivý bylinný prostriedok. Ide o prírodné antiseptikum, ktoré sa postará nielen o váš žiarivo biely úsmev, ale ponúka i množstvo zdravotných benefitov spojených s ústnou hygienou. Používanie kurkumy je bezpečné a pre niektorých ľudí funguje ešte lepšie ako iné ošetrenie zubov. Čo kurkuma odstraňuje?

zápal ďasien
bolesť ďasien
ustupujúce ďasná
problémy so zubnou sklovinou

 

Jedlá sóda

Azda najkontroverznejším spôsobom domáceho bielenia zubov je jedlá sóda bikarbóna. Čistenie alebo oplachovanie sódou vám, samozrejme, môže pomôcť bieliť zuby. Avšak, uvedomte si, že by ste ich mali používať opatrne!

Aby ste predišli erózii zubov, umývajte ich sódou len jemne a vyhnite sa použitiu príliš veľkého tlaku na zuby. Nezabúdajte, že sfarbenie môže signalizovať na vážnejšie problémy so zubami! Ak aj napriek bieleniu takýmto spôsobom, budú vaše zuby aj naďalej žlté, mali by ste navštíviť aj vášho zubára.

lyzicky s roznym korenim

Aktívne uhlie

Tento prostriedok domáceho bielenia zubov odporúčajú najmä holistickí zubári. Ide azda o najšokujúcejšie bielenie zubov, no niekoľko miliónov ľudí verí, že naozaj vybielilo ich chrup. Avšak, pozor na drobné tvrdé častice tvoriace živočíšne uhlie, pretože práve tie, podobne ako v prípade jedlej sódy bikarbóny, môžu poškodiť jemnejšiu zubnú sklovinu.

Domáce spôsoby bielenia zubov však predstavujú nie malé riziko zničenia vašej zubej skloviny. Všetko závisí od toho, aká hrubá a pevná je vaša zubná sklovina. Zatiaľ čo niekomu môže uškodiť aj agresívnejšia zubná pasta, inému sklovinu nezničí ani jedlá sóda či živočíšne uhlie. Najväčší pozor je potrebné si dať v prípade používanie akýchkoľvek bieliacich prostriedkov s kryštalickou štruktúrou a pod. Pri pokročilom zubnom povlaku vám však tieto bieliace metódy zaručene nepomôžu!

Žiaden z týchto spôsobov bielenia zubov nie je zároveň ani náhradou za bežnú starostlivosť o chrup. Tieto metódy efektívne fungujú popri bežnej domácej a profesionálnej dentálnej hygiene. To znamená, umývaní zubov, používaní zubnej nite, absolvovaní dentálnej hygieny dvakrát ročne a preventívnej prehliadky raz za rok.