AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

4. septembra 2020

Uvoľnený zub: Ako zabrániť jeho vypadnutiu?

OBSAH ČLÁNKU

Dospelé alebo trvalé zuby sú navrhnuté tak, aby vydržali celý život. Z tohto dôvodu môže byť strata zuba alarmujúca. Našťastie, existuje niekoľkých techník včasnej prevencie, ktoré vám môžu pomôcť zabrániť vypadnutiu uvoľnených zubov. V tomto blogu vám prezradíme, ako zabránite vypadnutiu takýmto zubov, aby ste sa nebáli pochváliť vaším zdravým a krásnym úsmevom.

Príčiny voľných zubov

Každý túži mať zdravý a dokonale biely úsmev. Pochopenie bežných príčin, ktoré vedú k strate zubov, vám pomôže pochopiť, ako efektívne tejto možnej strate zabrániť . Čo teda spôsobuje uvoľnenie zubov?

Ochorenie ďasien

Najbežnejšou príčinou straty zubov môže byť ochorenie ďasien. To významne ovplyvňuje celkové zdravie vaše ústnej dutiny. Prijatie vhodných opatrení na zabezpečenie zdravia ďasien zabráni tomu, aby sa ochorenie ďalej šírilo a vyvíjalo.

Zranenie

Rozštiepený alebo poškodený zub je vystavený nielen riziku vypadnutia, ale aj vzniku zubného kazu. Preto by mal byť vždy okamžite ošetrený. Trhliny v sklovine totiž vystavujú podkladové vrstvy zubu riziku rozpadu, čo môže viesť k rôznym infekciám a následnej strate zuba.

Zubný kaz

Povlak interaguje s cukrami z jedla, ktoré konzumujete. Následne vytvára kyseliny, ktoré vám zožierajú sklovinu a spôsobujú otvory alebo dutiny. Ak sa tento zubný kaz neopraví, môže viesť k jeho strate.

Strata zubov a ochorenia ďasien

Ochorenie ďasien, známe tiež ako periodontálne ochorenie, môže mať zásadný vplyv na zdravie vašej ústnej dutiny. Ak nie je úplne odstránené, stav vašich zubov a ďasien sa môže zhoršiť.

Keď sa zubný povlak hromadí na zuboch, vytvorí sa z neho zubný kameň. Túto stvrdnutú vrstvu na zuboch môže odstrániť iba zubný lekár alebo dentálny hygienik. Výsledkom zubného kameňa sú rôzne medzery alebo vačky pozdĺž línie ďasien. To môže spôsobiť, že vaše ďasná začnú pomaly ustupovať a vaše zuby a línia ďasien môžu byť vystavené potenciálnym problémom.

Povlak → Zubný kameň → Ochorenie ďasien → Strata zubov

Príznaky periodontálneho ochorenia

Medzi bežné príznaky patrí uvoľnenie alebo posunutie zubov, krvácanie alebo ústup ďasien a strata zubov. Techniky včasnej prevencie zahŕňajú dôkladnú rutinnú starostlivosť o ústnu dutinu a môžu pomôcť udržať zdravie vašich ďasien. Ako by však mala vyzerať?

Správna starostlivosť o ústnu dutinu zahŕňa:

* čistenie zubnou kefkou minimálne dvakrát denne
používanie zubnej nite aspoň raz denne
* pravidelná návšteva zubného lekára
* pravidelná dentálna hygiena

TIP na záver

Výskumy neustále dokazujú, že prechod na elektrickú alebo sonickú zubnú kefku môže pomôcť udržať zdravie vašich ďasien. Efektívnejšie odstránia všetky nečistoty na zuboch a šikovnejšie sa dostanú aj do ťažko prístupných miest v ústnej dutine.

Zdieľať: