AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. apríla 2020

Prečo je dentálna hygiena počas pandémie dôležitá? 

OBSAH ČLÁNKU

Vedeli ste, že priemerný človek sa svojej tváre dotýka 16 až 23-krát za jedinú hodinu? Za jediný deň sa toto vyšplhá na neuveriteľných 250 až 400-krát! Záleží na tom, aký dlhý je ich aktívny čas počas dňa a koľko hodín počas noci prespia. V súčasnej dobe pomerne hrozivá štatistika, čo poviete?

Dotyky tváre sa týkajú aj našich úst

A teraz si predstavte, že tieto dotyky zahŕňajú okrem očí a nosa aj dotyk o naše pery, jazyk alebo akúkoľvek inú časť ústnej dutiny. To je aj dôvod, prečo je mimoriadne dôležité dodržiavať zásady dokonalej dentálnej hygieny aj v pohodlí domova počas ležérnejších karanténnych dní. Práve príkladná starostlivosť o našu ústnu dutinu je jedným z mnohých spôsobov, ako zabrániť šíreniu nákazy spôsobenej koronavírusom, alebo ochorením známym pod označením COVID-19. 

Nielen ruky si zaslúžia poctivú hygienu

Ak si myslíte, že by sa koronavírus z tela dostal preč len umytím rúk niekoľkokrát denne, mýlite sa. Aj keď ide o nespochybniteľne dôležitú prvú pomoc, ako predchádzať získaniu vírusu, úplné hygienické ošetrenie celej tváre a úst vám pomôže omnoho viac!

Dentálna hygiena v pohodlí domova

Ako teda zaručiť, aby bola vaša domáca dentálna hygiena čo najúčinnejšia proti vírusom a baktériám? Zuby by ste si, samozrejme, mali umývať aspoň dvakrát denne, pričom by ste si mali dať záležať aj na technike jej prevedenia. A to, aj na ťažko prístupných miestach. Predídete tak nielen vzniku zubného povlakuzubného kameňa, ale aj rôznym zápalovým ochoreniam.

Aktuálny trh ponúka široký výber zubných kefiek – od klasických manuálnych, cez elektrické, až po sonické. Ako si vybrať tú správnu? Ako sa starať o rôzne druhy kefiek? Presne týmto témam sme sa venovali v našich nasledujúcich blogoch:

Vyberáte zubnú kefku? Tvar a veľkosť sú dôležité!
TOP 3 rady pri výbere eko zubných kefiek!
Ako sa starať o klasickú a elektrickú zubnú kefku?

A nezabudnite ani na našu ekologickú výzvu! Ak k nám prinesiete vašu starú zubnú kefku, aby sme ju adekvátne recyklovali, získate od nás zľavu 5 € na akúkoľvek službu. Takýmto spôsobom nielenže prispejete k ochrane životného prostredia, no získate aj zľavu na vaše profesionálne bielenie zubov alebo dentálnu hygienu.

No a napokon by ste rozhodne nemali zabúdať na používanie zubnej nite. Chcete pre zdravie vašej dutiny urobiť ešte o niečo viac? Zdokonaľte ju prepláchnutím ústnou vodou. Tá nielenže neutralizuje PH v ústach, ale efektívne odstráni väčšinu baktérií a vírusov.

Profesionálna dentálna hygiena

Bezpečnosť a zdravie našich zákazníkov sú pre nás prvoradé! V priestoroch našej prevádzky preto aktuálne vykonávame len služby týkajúce sa dentálnej hygieny a prijali sme všetky preventívne opatrenia pred šírením vírusu COVID-19. V našej ambulancii používame:

  • germicídny žiarič, ktorý zabíja všetky baktérie a vírusy v ovzduší
  • sterilné nástroje
  • jednorazové hygienické pomôcky
  • prostriedky na dôkladnú dezinfekciu 

Návšteva kozmetických zubárov v Dental Brothers je tak úplne bezpečná. S dentálnou hygienou preto neotáľajte a objednajte si termín vašej profesionálnej dentálnej hygieny ešte dnes!

Zdieľať: